Kantor, kantory wymiany walut Rydułtowy

Rydułtowy położone są w strefie nadgranicznej z Czechami. Nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od pierwszego feudała – Rudolfa, a jej brzmienie zmieniało się na przestrzeni wieków. Miasto w obecnym wymiarze powstało z połączenia kilku samodzielnych gmin. Z interesujących zabytków, które możemy tu spotkać na uwagę zasługują: krzyż pokutny w Radoszowach i przy kościele św. Jerzego, tunel kolejowy, budynek wagi KWK Rydułtowy oraz KWK Rydułtowy-Anna. Przemysł miasta skupia się wokół kopalni i większość mieszkańców jest zatrudnionych w firmach związanych lub powiązanych z wydobyciem węgla kamiennego.

W mieście odbywa się wiele imprez kulturalnych. Cyklicznie organizowane są Dni Rydułtów, Festyn majowy, Skakanka Rock Festival i Festyn na rzecz Rodzin i Osób Niepełnosprawnych.

Miasto kusi także regionalnymi specjałami, do których możemy zaliczyć kluski śląskie, rolady wołowe czy regionalne wypieki. Śląski kołocz nabędziemy w prawie każdej piekarni, jednak obcokrajowcy muszą wiedzieć, że niestety nie dokonają płatności w swojej walucie. Konieczna będzie wizyta w kantorze Rydułtowy, w którym dokonają wszelkich formalności związanych z wymiana pieniędzy. Więcej informacji o kantorach w Rydułtowach znajdziecie w naszej bazie punktów walutowych.

Kantor, ulica, miasto
Hermes. Kantor wymiany walut, Ofiar Terroru 1, Rydułtowy
Marcur D. Kantor wymiany walut, Traugutta 278, Rydułtowy

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy