Kantor, kantory wymiany walut Tarnowskie Góry

Na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, na terenie Górnego Śląska znajdują Tarnowskie Góry. Leżące na północ od Bytomia miasto składa się z 11 dzielnic. Ciekawa jest sama nazwa miasta, gdyż składa się z dwóch członów: Tarnowskie co odpowiada słowie tarnowickie oraz Góry, czyli od staropolskiego słowa „gory” – oznacza kopalnie. Herb miasta sam w sobie jest także fascynujący. Znajdziemy tutaj pół czarnego orła z herbu Hohenzollernów, złote orle skrzydło z herbu Jana II Dobrego, księcia opolskiego oraz górnicze artefakty (pyrlik i żelozko). Labry i klejnot nad hełmem stanowią dodatek do herbu.

Tarnowskie Góry to także liczne zabytki związane nie tylko z górnictwem, ale także z historią Polski. Najciekawszym z nich jest z pewnością Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga – 600-metrowy odcinek podziemnych korytarzy, z których część pokonuje się łódką. Innymi obiektami wartymi zobaczenia są Dzwonnica Gwarków, Ratusz miejski, Dworek Goethego, Pałac na Karłuszowcu czy Zamek w Starych Tarnowicach. Miłośnicy kolejnictwa znajdą również tutaj stare parowozy, gdyż w Tarnowskich Górach mieszczą się zakłady taboru kolejowego.

W ramach rekreacji możemy także zatrzymać się w pobliskim Parku Wodnym czy przejechać się kolejką wąskotorową. Są to nie lada atrakcje zwłaszcza dla turystów przybywających do naszego kraju. Turystyka przyczyniła się też do rozwoju kantorów, aby nasi zagraniczni sąsiedzi nie musieli pamiętać o wymianie waluty. Sieć kantorów Tarnowskie Góry jest na tyle rozbudowana, iż z łatwością każdy znajdzie punkt wymiany waluty, jeśli nie w okolicach rynku, to w pobliżu większych centrów handlowych.

Kantor, ulica, miasto
Aga. Kantor wymiany walut, Jana III Sobieskiego 11, Tarnowskie Góry
Apollo, Krakowska 21, Tarnowskie Góry
Apollo. Kantor Wymiany Walut., Staropocztowa 2, Tarnowskie Góry
Best, Krakowska 6, Tarnowskie Góry
Dolar. Kantor, marsz. Piłsudskiego 2a, Tarnowskie Góry
Dziupla, Krakowska 10, Tarnowskie Góry
Funt. Kantor wymiany walut, Krakowska 8, Tarnowskie Góry
Kantor wymiany walut, Zagórska 220, Tarnowskie Góry
Kantor wymiany walut, Armii Krajowej 1, Tarnowskie Góry
Kiepura Róża Kantor Cent, Nakielska 1 lok. 3, Tarnowskie Góry
Koziara Tomasz Spartan Tomasz Koziara, Krakowska 25, Tarnowskie Góry
„Wigo-Land” Sp.j. FH, Armii Krajowej 1, Tarnowskie Góry

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy