Kantor, kantory wymiany walut Braniewo

Z pewnością Braniewo jest jednym z najstarszych miast w kraju. Do powstania miasta przyczyniła się drewniana krzyżacka warownia postawiona tutaj w XIII wieku, a także kupiecka osada targowa. Z powodu długiej i bogatej historii miasta, Braniewo było uważane za pierwszą stolicę Warmii. Z miejscowością wiąże się wiele ciekawostek. Między innymi o obrazie Św. Trójcy, z którego po przestrzeleniu go przez żołnierzy szwedzkich popłynęła krew.

Znaczną część Braniewa zajmują zabytki. Najbardziej charakterystyczne to ceglany Urząd Miasta, klasztor św. Katarzyny „Regina Coeli”, kościół św. Antoniego, Wieża Bramna Zamku Biskupiego, Spichlerz Mariacki oraz związane z cudownym obrazem Św. Trójcy Sanktuarium św. Krzyża.

W Braniewie każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń i atrakcji, zapachami kuszą pobliskie knajpki i bary. We wszystkich zapłacimy polskimi złotówkami, dlatego zagraniczni turyści, posługujący się obcą walutą, powinni skorzystać z oferty kantorów w Braniewie. Ich spis i aktualne dane dostępne są w naszej bazie punktów wymiany walut.

Kantor, ulica, miasto
Dawid. PUH. Kantor wymiany walut. Michałowska E., pl. Piłsudskiego 1, Braniewo

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa warmińsko-mazurskiego: Kantory Olsztyn, Kantory Elbląg, Kantory Ełk, Kantory Ostróda, Kantory Iława, Kantory Giżycko, Kantory Kętrzyn

 

Polecamy