Kantor, kantory wymiany walut Nidzica

Nazwa miasta Nidzica pochodzi od rzeki Nidy, nad którą jest położone. Uwidocznione jest to szczególnie w historycznej nazwie grodu podanego przez źródła niemieckie – Neidenburg, co oznacza gród nad rzeką Nidą. Wybierając się do Nidzicy koniecznie trzeba odwiedzić tutejszy rynek i Plac Wolności. Jednak największą atrakcją turystyczną jest zamek krzyżacki, który góruje nad miastem, Browar Zamkowy oraz fragment obwarowań z basztą. Zamek krzyżacki obecnie jest miejscem będącym centrum kultury, biznesu i rozrywki. Znajduje się w nim Muzeum Ziemi Nidzickiej, w którym oglądać można ekspozycję etnograficzno-historyczną, a także znajduje się tutaj Nidzicki Ośrodek Kultury, biblioteka miejska, Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej, pracowni rzeźby oraz Galeria Autorska Hieronima Surpskiego. Można tu również przenocować w zamkowym hotelu i skosztować specjałów tutejszej restauracji. Na przedzamcze i na dziedziniec dostaniemy się bez jakichkolwiek opłat, natomiast będziemy musieli wykupić bilet do muzeum.

Cudzoziemców zachęcamy do uprzedniej wymiany waluty w kantorach w Nidzicy, ponieważ transakcje gotówkowe w innej walucie nie są uznawane na terenie miasta. Dokładny spis kantorów Nidzica można znaleźć na naszej stronie internetowej wraz z dokładnym umiejscowieniem placówki walutowej na mapie. Gorąco polecamy!

Kantor, ulica, miasto
Rosik E. Kantor wymiany walut, pl. Wolności 10/11, Nidzica

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa warmińsko-mazurskiego: Kantory Olsztyn, Kantory Elbląg, Kantory Ełk, Kantory Ostróda, Kantory Iława, Kantory Giżycko, Kantory Kętrzyn

 

Polecamy