Kantor, kantory wymiany walut Olecko

W północno-wschodniej części Polski, w województwie warmińsko-mazurskim położona jest miejscowość Olecko. W otoczeniu miasta znajdziemy rzekę Legę oraz Jezioro Oleckie Wielkie. Kraina, w której leży Olecko to Pojezierze Mazurskie, a samo miasto należy do szlaku łączącego Krainę Wielkich Jezior Mazurskich z Pojezierzem Suwalsko-Augustowskim. Na kształt terenu miały wpływ zlodowacenia.

Ciekawostką Olecka jest jego układ urbanistyczny. Sam rynek miasta ma nieregularny kształt zbliżony do trapezu. Jest największym rynkiem pod względem powierzchni w Polsce. W mieście znajdziemy także dawny kompleks zamkowy pochodzący z XVII wieku. Związane z jeziorem molo jest jednym z ciekawszych miejsc, które warto odwiedzić. Pozostałe zabytki architektury to: wieża ciśnień z końca XIX wieku, zabytkowy dwór w Siejniku, czy zabytkowy młyn wodny. Dodając do tego atmosferę Mazur czyni to przepiękną atmosferę miasta. Działają tutaj liczne ośrodki kultury takie jak biblioteki czy kina. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W Olecku znajdziemy także dobrze rozbudowaną sieć kantorów Olecko. Ze względu na turystyczny charakter miasta, zagraniczni goście z pewnością nie musza martwić się o przywiezienie gotówki ze sobą. Mogą wymienić swoją walutę w tutejszych punktach, których lokalizacje przybliży nasza baza.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Kolejowa 6, Olecko

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa warmińsko-mazurskiego: Kantory Olsztyn, Kantory Elbląg, Kantory Ełk, Kantory Ostróda, Kantory Iława, Kantory Giżycko, Kantory Kętrzyn

 

Polecamy