Kantor, kantory wymiany walut Pasłęk

Na skraju Pojezierza Iławskiego, nad rzeką Wąską położony jest Pasłęk. Prawa miejskie zostały nadane miastu przez mistrza krajowego Meinhardta von Querfurt w XIII w., natomiast swój wielki rozwój miasto zaczęło przeżywać dopiero w XIX w., kiedy to została uruchomiona linia kolejowa łącząca miasto z Morągiem, a z czasem również z Olsztynem i Elblągiem.

Do zabytkowych atrakcji Pasłęka należą zamek krzyżacki z XIV w., gotycki ratusz oraz kościół św. Bartłomieja, mury miejskie z basztami, miejska wieża wodociągowa, neogotycki kościół św. Józefa oraz kilkanaście kamieniczek, które usytuowane są przy tutejszych uliczkach.

Ciekawostką o mieście jest fakt, że podziemia tutejszego zamku miały podobno skrywać Bursztynową Komnatę. Póki co jest to tajemnicą, ponieważ do dnia dzisiejszego nie zbadano dokładnie wszystkich podziemi. Interesujący jest również fakt, że tutejsi taksówkarze stali się inspiracją do nakręcenia filmu pt. „Wielki Szu”.

Rozpoczynając podróż z Pasłęka lub kończąc ją w tym mieście, dobrze jest wiedzieć, gdzie znajdują się kantory Pasłęk, aby w dowolnym momencie wycieczki móc wymienić pieniądze, zwłaszcza, gdy wybieramy się w dłuższą podróż zagranicę. W zlokalizowaniu kantorów w Pasłęku pomoże nasza baza punktów walutowych, w której oprócz adresu znajdziecie również aktualny telefon kontaktowy.

Kantor, ulica, miasto
Firma Finansowo – Usługowa „KEVI” Natalia Dąbrowska, 3 Maja 16, Pasłęk

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa warmińsko-mazurskiego: Kantory Olsztyn, Kantory Elbląg, Kantory Ełk, Kantory Ostróda, Kantory Iława, Kantory Giżycko, Kantory Kętrzyn

 

Polecamy