Kantor, kantory wymiany walut Pisz

W południowo-wschodniej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, nad rzeką Pisą i jeziorem Roś, położone jest miasto Pisz. W XIV w. został tu wzniesiony zamek obronny, który jeszcze w tym samym wieku został oblężony i spalony przez księcia litewskiego Kiejstuta. Obecnie po zamku zostały jedynie nieliczne ruiny, jednak planowane jest ustalenie rysów zamku i jego odbudowanie w późniejszych latach. Z Zamkiem w Piszu wiązała się legenda, która mówiła o podziemnym przejściu do folwarku w Łupkach pod dnem Pisy. Zamiast zamku możemy oglądać kamienice z XIX wieku, kolejową wieżę ciśnień, a także ratusz, w którym znajduje się aktualnie Muzeum Ziemi Piskiej. Natomiast punktem spotkań mieszkańców jest plac Daszyńskiego, na którym znajduje się Kamienna Baba.

Miasto owocuje w wiele miejsc kulturalnych i rozrywkowych. Turyści będą mieli możliwość wyboru odpowiadającego ich podniebieniom menu w tutejszych restauracjach, a także noclegu w tutejszych hotelach i kwaterach. Zagraniczni turyści bez trudu wymienią pieniądze w kantorach w Piszu. Dla ułatwienia listę kantorów Pisz prezentujemy na naszej stronie wraz ze wszystkimi danymi kontaktowymi.

Kantor, ulica, miasto
Bodus Marcin. Kantor wymiany walut, pl. Daszyńskiego 11, Pisz
Skrzatek Marzena. Kantor wymiany walut, Rybacka 1, Pisz

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa warmińsko-mazurskiego: Kantory Olsztyn, Kantory Elbląg, Kantory Ełk, Kantory Ostróda, Kantory Iława, Kantory Giżycko, Kantory Kętrzyn

 

Polecamy