Kantor, kantory wymiany walut Czarnków

Czarnków położony jest na wzgórzach morenowych, przez co te tereny nazywane są „Szwajcarią Czarnkowską”. Dzięki temu jednak, to miasto w województwie wielkopolskim doczekało się skoczni narciarskiej, która na terenach nizinnych nie jest codziennością. Jednakże przeszkodą komunikacyjną miasta może być fakt, że Czarnków w ogóle nie posiada połączeń linii kolejowych.

Historia miasta, jak donoszą dawne rękopisy, datowana jest od XII wieku, kiedy to pojawiła się o Czarnkowie pierwsza wzmianka w kronikach Galla Anonima. Miał tutaj panować książę Gniewomir. Następnie miasto miało zostać nadane komesowi Mikołajowi, co upamiętnia łaciński napis na nagrobku w kościele czarnkowskim, a także miało otrzymać przywilej stania się miastem targowym. Następnie, w pod koniec XIII w., Czarnków został nadany rodowi Nałęczów, którzy przyjęli nazwisko Czarnkowskich, od nazwy miasta.

Obecnie Czarnków jest miastem, do którego chętnie zagląda wielu turystów, a także przedsiębiorców. W mieście rozwijają się usługi, m.in. kantory Czarnków, w których zagraniczny przyjezdni mogą dokonać zakupu polskiej waluty. Wszystkie poszczególne kantory w Czarnkowie odnajdziecie bez problemu korzystając z naszej bazy punktów wymiany walut.

Kantor, ulica, miasto
Bytyń Adam. Kantor wymiany walut, Putza 5, Czarnków

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy