Kantor, kantory wymiany walut Gniezno

Gniezno odegrało dużą rolę w historii Polski. Nie tylko było jej pierwszą stolicą, ale również pierwszą metropolią kościelną. Według legendy nazwa miasta pochodzi od gniazda, które miał założyć legendarny Lech.

Gniezno leży w województwie wielkopolskim wśród jezior, które są pozostałością cofania się lodowca. Miasto porównuje się do Rzymu, ponieważ tak jak Wieczne Miasto zostało zbudowane na siedmiu wzniesieniach. Ze względu na bogatą historię miasta, znajduje się tutaj wiele zabytków z różnych okresów. Najbardziej znane są Drzwi Gnieźnieńskie znajdujące się w Katedrze Gnieźnieńskiej, na których został uwieczniony życiorys św. Wojciecha. Na uwagę zasługują również koszary wojenne, dworzec kolejowy, neogotycka poczta oraz Stary Ratusz i Rynek. W Gnieźnie znajduje się również wiele pomników znanych władców, przedstawicieli kościoła a także poległych podczas wojen.

Turystów zainteresują spiżowe tablice, którymi wyłożony jest gnieźnieński rynek, upamiętniających darczyńców, którzy wsparli miasto podczas organizacji obchodów tysiąclecia śmierci św. Wojciecha.

Gniezno podtrzymuje historyczne tradycje i współpracuje z wieloma miastami zagranicznymi. Partnerami są między innymi: Włochy, Szwecja, Ukraina, Francja, Niemcy, Holandia, Dania i inne.

W związku z tym nie może w Gnieźnie zabraknąć takich punktów jak kantory Gniezno. Gorąco polecamy naszą bazę kantorów w Gnieźnie, która znacznie ułatwi zagranicznym przyjezdnym znaleźć konkretne placówki trudniące się wymianą obcej waluty.

Kantor, ulica, miasto
Agent Ubezpieczeniowy Hajda Teresa, Dąbrowskiego 11 lok. 3, Gniezno
Faber. Kantor wymiany walut, Roosevelta 39c, Gniezno
Kantor, Pałucka 2, Gniezno
Kantor wymiany walut, Rynek 14, Gniezno
Kantor wymiany walut, Rynek 9, Gniezno

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy