Kantor, kantory wymiany walut Kościan

Kościan to historyczne miasto leżące w województwie wielkopolskim, nad rzeką Obrą, liczy niecałe 24 tysiące mieszkańców. Miejscowość znajduje się nieopodal głównej drogi nr 5 prowadzącej z Poznania do Wrocławia.

Kościan kojarzy się z tradycyjnymi suknami kościańskimi. Sukna te dostarczane były na polski dwór królewski, a także liczne dwory europejskie. Z wielką przyjemnością używali ich także polscy duchowni. Za panowania króla Kazimierza Jagiellończyka suknom przyznano królewski znak ochronny, który był zarazem pierwszym znakiem przemysłowym nadanym w Polsce.

W Kościanie znaleźć można wiele zabytków, takich jak Kościół NMP Wniebowziętej – gotycki kościół z imponującym wnętrzem. Warty uwagi jest także Ratusz, który jest późnoklasycystyczną budowlą.

Miasto posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Działają tu liczne urzędy, banki i instytucje państwowe, a także kantory. Kościan – nazwa pochodzi prawdopodobnie od „koszczki” (rośliny bagiennej porastającej podmokłe tereny doliny Obry)

Zastanawiasz się, gdzie w Kościanie znajdziesz najbliższy kantor? Poniżej umieściliśmy dokładne adresy wszystkich punktów wymiany walut, wraz z numerami telefonów i godzinami otwarcia. Zgromadzone informacje pozwolą Ci bez problemu dotrzeć do celu. Serdecznie zachęcamy do korzystania!

Kantor, ulica, miasto
Eva. Kantor wymiany walut, Piłsudskiego 40/2, Kościan

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy