Kantor, kantory wymiany walut Krotoszyn

Na południe od Poznania, w południowej Wielkopolsce znajduje się Miasto Krotoszyn. Nazwa miasta pochodzi od nazwiska uczestnika bitwy pod Grunwaldem, Wierzbięta Krotoskiego, który tutaj założył miasto. Krotoszyn przez wieki trawiony był przez wiele pożarów i wojen, ale mimo to, za każdym razem miasto było odbudowane i rozwijało się ekonomicznie. W XIII w. miasto rozsławiły jarmarki krotoszyńskie, które ściągały licznych kupców i sprzedawców z okolicy.

Krotoszyn do tej pory zachował swój historyczny układ urbanistyczny. W rynku znajdziemy odbudowany, trzykondygnacyjny ratusz miejski utrzymany w stylu neorenesansowym. Po wcześniejszym budynku ratusza pozostały jedynie sklepienia w przyziemiu i barokowa wieża. Ciekawą architekturę prezentuje Kościół św. Fabiana i św. Sebastiana, który pełnił funkcję kościoła szpitalnego. Na pierwszy rzut oka przypomina cerkiew, a całego uroku nadaje mu drewno, z którego został wykonany.

Turyści, którzy znacznie bardziej wolą obcować z przyrodą mogą wybrać się do Rezerwatu przyrody – Dąbrowa Smoczew, gdzie znajdują się liczne pomniki przyrody, wśród nich rezerwat florystyczny „Miejski Bór” oraz kurhany smoszewskie – miejsca dawnego pochówku z usypanego kopca ziemi.

Tak czy inaczej, miasto jest bardzo ciekawie zagospodarowane. Przyjezdni z Polski i zagranicy mają zagwarantowaną bazę noclegową oraz usługową, w skład której wchodzą m.in. kantory w Krotoszynie. Pełną bazę wszystkich dostępnych kantorów Krotoszyn znajdziecie w naszym zestawieniu Tylko u nas dokładne adresy, aktualne numery telefonów oraz informacje dotyczące godzin otwarcia.

Kantor, ulica, miasto
Krzesiński W. Kantor wymiany walut, Rynek 30, Krotoszyn

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy