Kantor, kantory wymiany walut Oborniki

Oborniki to miasto leżące w województwie wielkopolskim z siedzibą władz gminy miejsko-wiejskiej Oborniki. Leżą nad rzeką Wartą u ujścia rzeki Wełny. Fakt ten sprawia, iż miasto ma dużo miejsc rekreacyjnych, gdzie mieszkańcy mogą spędzać wolny czas. Oborniki dzieli tylko 25km od Poznania, więc mieszkający tu ludzie z łatwością mogą szukać pracy w wielkim mieście.

W Obornikach znajduje się dworzec kolejowy, który jest przystankiem w drodze nad morze, do Kołobrzegu. Okolice rzeki Wełna to rezerwat przyrody Słonawy, gdzie można podziwiać florę i faunę tych okolic. Miasto datuje się na XIII wiek, i jego powstanie związane jest z powstaniem klasztoru franciszkanów ufundowanego przez Bolesława Pobożnego. W mieście znajdziemy kilka zabytków chronionych prawnie. Głównie są to obiekty sakralne takie jak kościoły czy cmentarze.

Dzięki położeniu na drodze krajowej 11, w mieście znajduje się kilka dużych przedsiębiorstw. Większość z nich zajmuje się produkcją stolarki okiennej oraz mebli tapicerowanych. W latach 90. funkcjonowała tu fabryka mebli Oborniki. Dla miłośników kultury znajdziemy w mieście Obornicki Ośrodek Kultury oraz Miejską Bibliotekę Publiczną, a dla fanów festynów w połowie czerwca organizowane są Dni Obornik.

W Obornikach znajdziemy także kilka kantorów Oborniki. Jest to świetne miejsce, aby wymienić walutę po korzystnym kursie w drodze do Poznania. Spis kantorów w Obornikach znajdziecie w naszej bazie punktów wymiany walut, która zbiera wszystkie dane kontaktowe.

Kantor, ulica, miasto
Begier H.A. Kantor wymiany walut sp.j., Powstańców Wielkopolskich 1, Oborniki

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy