Kantor, kantory wymiany walut Ostrów Wielkopolski

Jak wiele miast, Ostrów Wielkopolski ma swojego patrona i upatruje go w świętym Stanisławie ze Szczepanowa, który został nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”. Być może dlatego nie brak tutaj parafii i kościołów, a także odłamów religijnych. Niemniej jednak miasto skupia się również na aspektach przyrodniczych, kulturalnych i turystycznych. W Ostrowie Wielkopolskim znajdziemy dwanaście pomników przyrody a także inne formy przyrody. Na uwagę zasługuje Park Krajobrazowy Doliny Baryczy, Kotlina Milicka, Wzgórza Ostrzeszowskie czy obszar Doliny Prosny.

Ostrów Wielkopolski wraz z Kaliszem tworzą Kalisko-Ostrowski Okręg Przemysłowy, który zajmuje trzecie miejsce w województwie wielkopolskim pod względem koncentracji przemysłu. Rozwija się tutaj głównie przemysł elektromaszynowy, przetwórczy, spożywczy i produkujący materiały budowlane. Należy również wspomnieć, że w okolicach ostrowa Wielkopolskiego wydobywa się gaz ziemny, a największym źródłem dostarczającym energię w mieście jest Elektrownia Wiatrowa Wysocko Wielkie.

Miasto kładzie również nacisk na rozwój kulturalny organizując cykliczne imprezy i festiwale. Są to imprezy zarówno ogólnopolskie jak Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych „Bel Canto” oraz Ogólnoposlki Festiwał Teatrów Niezależnych OFTeN oraz wiele imprez międzynarodowych jak Festowal Bluesowy Jimiway Blues Festiwal, „Chopin w barwach jesieni”, Międzynarodowe Biennale Małe Formy Graficznej i Exlibrisu czy Reggae na Piaskach.

Wszystkie przedsięwzięcia zachęcają turystów z całej Polski i spoza kraju do odwiedzenia Ostrowa Wielkopolskiego. Jeżeli przypadkiem będziecie potrzebować informacji teleadresowych na temat kantorów w Ostrowie Wielkopolskim, to całe zestawienie znajdziecie w naszej bazie.

Kantor, ulica, miasto
Auto Billa. Kantor wymiany walut. Cieślik W., Głogowska 12, Ostrów Wielkopolski
Bujdens Iwona. Kantor Wymiany Walut., Raszkowska 18, Ostrów Wielkopolski
Kantor Polski S.A., Bartosza 4, Ostrów Wielkopolski
Marka. Kantor wymiany walut, Kaliska 10, Ostrów Wielkopolski
Suchorzewski A., Domański K. Kantor wymiany walut sp.j., Wrocławska 4, Ostrów Wielkopolski
Tyczyński Henryk. Kantor wymiany walut, Partyzancka 24, Ostrów Wielkopolski

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy