Kantor, kantory wymiany walut Ostrów Wielkopolski

Jak wiele miast, Ostrów Wielkopolski ma swojego patrona i upatruje go w świętym Stanisławie ze Szczepanowa, który został nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”. Być może dlatego nie brak tutaj parafii i kościołów, a także odłamów religijnych. Niemniej jednak miasto skupia się również na aspektach przyrodniczych, kulturalnych i turystycznych. W Ostrowie Wielkopolskim znajdziemy dwanaście pomników przyrody a także inne formy przyrody. Na uwagę zasługuje Park Krajobrazowy Doliny Baryczy, Kotlina Milicka, Wzgórza Ostrzeszowskie czy obszar Doliny Prosny.

Ostrów Wielkopolski wraz z Kaliszem tworzą Kalisko-Ostrowski Okręg Przemysłowy, który zajmuje trzecie miejsce w województwie wielkopolskim pod względem koncentracji przemysłu. Rozwija się tutaj głównie przemysł elektromaszynowy, przetwórczy, spożywczy i produkujący materiały budowlane. Należy również wspomnieć, że w okolicach ostrowa Wielkopolskiego wydobywa się gaz ziemny, a największym źródłem dostarczającym energię w mieście jest Elektrownia Wiatrowa Wysocko Wielkie.

Miasto kładzie również nacisk na rozwój kulturalny organizując cykliczne imprezy i festiwale. Są to imprezy zarówno ogólnopolskie jak Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych „Bel Canto” oraz Ogólnoposlki Festiwał Teatrów Niezależnych OFTeN oraz wiele imprez międzynarodowych jak Festowal Bluesowy Jimiway Blues Festiwal, „Chopin w barwach jesieni”, Międzynarodowe Biennale Małe Formy Graficznej i Exlibrisu czy Reggae na Piaskach.

Wszystkie przedsięwzięcia zachęcają turystów z całej Polski i spoza kraju do odwiedzenia Ostrowa Wielkopolskiego. Jeżeli przypadkiem będziecie potrzebować informacji teleadresowych na temat kantorów w Ostrowie Wielkopolskim, to całe zestawienie znajdziecie w naszej bazie.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
Auto Billa. Kantor wymiany walut. Cieślik W. Głogowska 12 Ostrów Wielkopolski
Bujdens Iwona. Kantor Wymiany Walut. Raszkowska 18 Ostrów Wielkopolski
Kantor Polski S.A. Bartosza 4 Ostrów Wielkopolski
Marka. Kantor wymiany walut Kaliska 10 Ostrów Wielkopolski
Suchorzewski A., Domański K. Kantor wymiany walut sp.j. Wrocławska 4 Ostrów Wielkopolski
Tyczyński Henryk. Kantor wymiany walut Partyzancka 24 Ostrów Wielkopolski

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy