Kantor, kantory wymiany walut Ostrzeszów

Ostrzeszów to miasto położone w województwie wielkopolskim na Wzgórzach Ostrzeszowskich. Pierwszą wzmiankę o tej miejscowości zanotowano w XIII w., głównie dlatego, że było to miasto królewskie, które znajdowało się na szlaku handlowym łączącym Wrocław, Kalisz i Toruń. W tym samym wieku również odnotowano uzyskanie praw miejskich. Został tutaj również wzniesiony zamek wraz z fortyfikacją, jednak do naszych czasów ostała się wyłącznie baszta. W mieście odcisnęła swoje piętno historia Polski. Najazd Szwedów, zabory, niemiecka okupacja, a także obozy jenieckie. Nie oznacza to jednak, że w mieście brak jakichkolwiek zabytków. Wręcz przeciwnie, znajdziemy tutaj wspomnianą basztę – pozostałość po zamku kazimierzowskim, klasztor sióstr Nazaretanek, drewniany kościół św. Mikołaja czy kościół farny z XIV w.

Do Ostrzeszowa jest bardzo dobry dojazd, głównie dzięki krzyżującym się tutaj drogom krajowym i wojewódzkim. Znajduje się tu również węzeł kolejowy łączący Kołobrzeg i Lubliniec. Dogodne połączenie sprawia, że miasto często odwiedzane jest przez Niemców. Co więcej, Ostrzeszów prowadzi współpracę międzynarodową z miastami niemieckimi, a to między innymi przyczyniło się do powstania kantorów Ostrzeszów na terenie miasta. Jeżeli jesteście zainteresowani, gdzie konkretnie znajdują się kantory w Ostrzeszowie namiary oraz godziny otwarcia znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
Kantor Wymiany Walut Styrczewski Roman Wodna 3 Ostrzeszów
Puchała Paweł. PHU. Kantor wymiany walut, usługi finansowe Henryka Sienkiewicza 4 Ostrzeszów

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy