Kantor, kantory wymiany walut Ostrzeszów

Ostrzeszów to miasto położone w województwie wielkopolskim na Wzgórzach Ostrzeszowskich. Pierwszą wzmiankę o tej miejscowości zanotowano w XIII w., głównie dlatego, że było to miasto królewskie, które znajdowało się na szlaku handlowym łączącym Wrocław, Kalisz i Toruń. W tym samym wieku również odnotowano uzyskanie praw miejskich. Został tutaj również wzniesiony zamek wraz z fortyfikacją, jednak do naszych czasów ostała się wyłącznie baszta. W mieście odcisnęła swoje piętno historia Polski. Najazd Szwedów, zabory, niemiecka okupacja, a także obozy jenieckie. Nie oznacza to jednak, że w mieście brak jakichkolwiek zabytków. Wręcz przeciwnie, znajdziemy tutaj wspomnianą basztę – pozostałość po zamku kazimierzowskim, klasztor sióstr Nazaretanek, drewniany kościół św. Mikołaja czy kościół farny z XIV w.

Do Ostrzeszowa jest bardzo dobry dojazd, głównie dzięki krzyżującym się tutaj drogom krajowym i wojewódzkim. Znajduje się tu również węzeł kolejowy łączący Kołobrzeg i Lubliniec. Dogodne połączenie sprawia, że miasto często odwiedzane jest przez Niemców. Co więcej, Ostrzeszów prowadzi współpracę międzynarodową z miastami niemieckimi, a to między innymi przyczyniło się do powstania kantorów Ostrzeszów na terenie miasta. Jeżeli jesteście zainteresowani, gdzie konkretnie znajdują się kantory w Ostrzeszowie namiary oraz godziny otwarcia znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Kantor, ulica, miasto
Kantor Wymiany Walut Styrczewski Roman, Wodna 3, Ostrzeszów
Puchała Paweł. PHU. Kantor wymiany walut, usługi finansowe, Henryka Sienkiewicza 4, Ostrzeszów

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy