Kantor, kantory wymiany walut Rawicz

Rawicz został założony w XVII w. przez Adama Olbrachta Przyjemskiego. Miasto miało burzliwą historię. Zostało zniszczone przez pożar, wielką wojnę północną, szwedzką okupację i zarazę. Po tych czasach nastąpił rozkwit miasta, którego główna przyczyną był rozwój rzemiosła.

Najwięcej interesujących budowli powstało właśnie w czasie rozkwitu miasta. Przechadzając się tutejszymi uliczkami warto odwiedzić ratusz w Rawiczu utrzymany w stylu barokowym, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ziemi Rawickiej. Opodal mieści się neogotycki kościół pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania Najświętszej Marii Panny oraz poewangelicki kościół pw. św. Andrzeja Boboli. Spacerowiczów zapraszamy na tutejsze planty, które zajmują drugie miejsce co do wielkości po plantach krakowskich. Na uwagę zasługuje również układ urbanistyczny, który opiera się o równoległe i prostopadłe ulice.

Rozwój przemysłu papierniczego, drzewnego, energetycznego, spożywczego i paliwowego w mieście sprawił, że równie ważne znaczenie odgrywa tutaj transport. Poza turystami, w związku z tym, pojawia się tu wielu zagranicznych inwestorów. To sprawiło, że nie zabrakło kantorów w Rawiczu, gdzie przyjezdni będą mogli zakupić polską walutę. Informację o kantorach Rawicz znajdziecie również w naszej bazie. Gorąco zapraszamy!

Kantor, ulica, miasto
Dukat. Kantor wymiany walut, Rynek 5, Rawicz

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy