Kantor, kantory wymiany walut Turek

Miasto Turek kojarzy się wszystkim z krainą mlekiem płynącą, choć w gruncie rzeczy jest to rejon, którym zawładnął przemysł wydobywczo-energetyczny, czego potwierdzeniem jest Elektrownia Adamów w Turku. Tutejsza Turecka Strefa Inwestycyjna wchodzi częściowo w skład Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co powoduje znaczny wzrost przedsiębiorczości w mieście.

Niewiele osób wie, że historia miasta jest ściśle związana z tkactwem i powstawaniem licznych manufaktur, farbiarni i drukarni płótna. Z ciekawszych informacji o mieście warto wspomnieć o zegarze umieszczonym na wieży ratuszowej w Turku wyprodukowany przez dawną fabrykę C. Weissa w Głogowie, który zachował się niemalże w nienaruszonym stanie i do dziś służy mieszkańcom. Historyczny rys miasta możemy zobaczyć na dawnych fotografiach Turku, które od historii ich zdobycia są nazywane Archiwum „Igły”. Oryginalnie było to aż 4000 zdjęć Turku i jego okolic, obecnie zbiór wynosi 3878 negatywów.

Dawne czasy miasta przeplatają się tutaj z teraźniejszymi. Turyści mogą nie tylko zatopić się w historii miasta, ale również skorzystać z oferty tutejszych lokali gastronomicznych, banków czy kantorów Turek. Szczególnie tym ostatnim została poświęcona nasza baza danych, a w niej adresy, godziny otwarcia oraz numery telefonów do wszystkich kantorów w Turku.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Kaliska 6, Turek
Walczak Izabela. Kantor wymiany walut, pl. Wojska Polskiego 15, Turek

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy