Kantor, kantory wymiany walut Września

Września leży niemal w równej odległości od Warszawy i Berlina. Takie położenie sprawia, że staje się interesującym obiektem dla nowych inwestorów i sprzyja wszelkim przedsięwzięciom.

Historyczny rys związany ze strajkiem dzieci z 1901 roku sprawił, że wybór patronatu nad miastem stał się oczywisty. I tak Września jako jedyna na świecie za patronów miasta ma właśnie dzieci. W mieście znajdziemy również pomnik upamiętniający to wydarzenie – Pomnik Dzieci Wrzesińskich, a także budynek dawnej szkoły pruskiej, obecnie Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich.

Do rekreacji zaprasza Zalew Lipówka, który otaczają turystyczne szlaki rowerowe i piesze. W okolicy znajdziemy trzy pomniki przyrody, do których należy dąb „Stefan”, platan wschodni w Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich oraz głaz narzutowy z granitu.

Na dobry obiad zaprasza restauracja „Pałac w Opieszynie”, która mieści się w zabytkowym pałacu. W restauracji zapłacimy walutą polski – złotówkami. Jeżeli jednak zagraniczni turyści nie zdążyli wymienić pieniędzy, bez problemu to uczynią w kantorach we Wrześni. Rozpiskę poszczególnych kantorów z dokładnymi namiarami znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Kantor, ulica, miasto
Rybarczyk Sabina. Kantor wymiany walut, Rynek 13, Września

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy