Kantor, kantory wymiany walut Złotów

Złotów to miasto leżące w północno-wschodniej części Polski, w województwie wielkopolskim, na terenie historycznej Krajny. W okolicy miasta znajdują się jeziora, co stanowi idealne miejsce wypoczynku dla zapracowanych mieszkańców. Ciekawa jest sama nazwa miasta. W czasach średniowiecza nazywano Złotów Wielatowo, którego nazwa wywodziła się od plemienia lechickiego Wieletów. Późniejsze nazwy miasta kojarzą się głównie ze złotymi rzymskimi monetami, które rzekomo w mieście miały być odnajdywane. W mieście rozwija się głównie przemysł metalowy, spożywczy, drukarski czy odzieżowy. W Złotowie działa Cech Rzemiosł Różnych, który skupia właścicieli zakładów rzemieślniczych. Dworzec kolejowy działający w mieście był kiedyś regionalnym węzłem kolejowym, jednak obecnie posiada tylko jedną linię regularnie kursującą. Oprócz dworca kolejowego jest też w mieście dworzec autobusowy oferujący więcej połączeń z dużymi miastami regionu. W tym niewielkim mieście znajdziemy kilka ciekawych zabytków, takich jak Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, Kościół pw. Stanisława Kostki, Ratusz z siedzibą władz miejskich, czy posąg jelenia – symbol godła miasta.

W mieście także znajduje się kilka kantorów Złotów, w których możemy wymienić prawie każdą walutę z krajów europejskich. Bazę kantorów w Złotowie znajdziecie również w naszej bazie wraz z potrzebnymi namiarami.

Kantor, ulica, miasto
Elco. Punkt kupna i sprzedaży wymiany walut obcych, Cechowa 1, Złotów
Kantor „ALIS” Ewelina Borowska, Sienkiewicza 4, Złotów
Łosoś-Włodarczak Sylwia. Kantor wymiany walut, Cechowa 10, Złotów

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy