Kantor, kantory wymiany walut Łobez

Łobez, miasto województwa zachodniopomorskiego, położone jest na Wysoczyźnie Łobeskiej w miejscu, gdzie krzyżują się trzy drogi wojewódzkie. Herb miasta przedstawia skaczącego, czerwonego wilka w złotej koronie na żółtym tle. Ów wizerunek był herbem Borków, którzy niegdyś władali miastem.

Początkowo gród, który dał podwaliny miastu, był osadą rzemieślniczo-handlową. Również jako jedno z pierwszych otrzymał prawa miejskie, co spowodowało rozrost miasta. Gród został otoczony murami, a niebawem został tu wzniesiony zamek. Łobez przechodził z rąk do rąk. W XVII w. należał do Brandenburgii,  wiek później do Królestwa Prus, następnie Cesarstwa Niemieckiego. Dopiero w wyniku zakończenia II wojny światowej Łobez został włączony do Polski, co spowodowało wysiedlenie ludności niemieckiej. Początkowo mieszkańcami miasta byli głównie żołnierze i jeńcy wojenni, z czasem przybyli tutaj osadnicy z pozostałej części kraju.

Obecnie miasto rozwija się pod względem turystycznym i przemysłowym. Rozwijają się tutaj także usługi, do których możemy zaliczyć kantory Łobez. Jeżeli poszukujecie kantorów w Łobzie, zapraszamy do zapoznania się z danymi teleadresowymi podanymi w naszej bazie kantorów.

Kantor, ulica, miasto
Toni. Kantor wymiany walut. Kic R., Kościelna 1, Łobez

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa zachodniopomorskiego: Kantory Szczecin, Kantory Koszalin, Kantory Stargard, Kantory Kołobrzeg, Kantory Świnoujście, Kantory Szczecinek, Kantory Police

 

Polecamy