Kantor, kantory wymiany walut Stargard

Do niedawna, a dokładnie do końca 2015 r. miasto znane było pod nazwą Stargard Szczeciński, co oznaczało stary gród szczeciński. Obecnie jego nazwa została skrócona i oficjalnie brzmi Stargard. Taka zmiana już nikogo tutaj nie dziwi, ponieważ miasto na przestrzeni lat, a nawet wieków kilkakrotnie zmieniało swoją nazwę. Tym razem władze miasta miały ku temu konkretny powód, a mianowicie zależało im nie tylko na nowej ludności napływowej, ale również na zwiększeniu zainteresowania miasta zagranicznymi turystami ze Skandynawii i z zachodu. Obecnie miasto posługuje się sloganem „Stargard. Pod szczęśliwą gwiazdą” oraz „Stargard. Gwiazdozbiór Gotyku”, co nawiązuje do angielskiego słowa „star” (gwiazda). Nie da się ukryć, że Stargard chce błyszczeć niczym gwiazdy na niebie wśród polskich miast.

Nie bez kozery Stargard nazywany jest gwiazdozbiorem gotyku, ponieważ głównym stylem tutaj panującym wśród zachowanych zabytków jest późny gotyk, m.in.: Kolegiata pw. NMP Królowej Świata, Brama Wałowa, Brama Świętojańska czy Brama Pyrzycka.

Na uwagę zasługują również obeliski, kamienie czy tablice pamiątkowe, a wśród nich Krzyż Pokutny czy Czerwone Koszary będące największym kompleksem koszarowym na Pomorzu.

Jak widać atrakcji w Stargardzie nie brakuje. Jeżeli jednak będziemy chcieli wymienić walutę i odwiedzić sąsiadów z zachodu lub z północy, to z pewnością przydadzą nam się kantory w Stargardzie. Ich spis, a także godzinny otwarcia oraz numery telefonów znajdziecie w naszej bazie kantorów Stargard, do korzystania z której, serdecznie zapraszamy.

Kantor, ulica, miasto
Dorota Świerczyńska Kantor Wymiany Walut, Grodzka 10A lok. 6, Stargard
Duet. Kantor wymiany walut, Reja 13, Stargard
Dukato. Kantor wymiany walut, B. Chrobrego 8, Stargard
G & P. Kantor wymiany walut, Kramarska 1a, Stargard
G & P. Kantor wymiany walut, ks. kard. Wyszyńskiego 6, Stargard
Iwona Lewandowska Kantor „IWCIA”, Czarnieckiego 11, Stargard
Kantor, Piłsudskiego 92a lok. 5, Stargard
Kantor wymiany walut, Dworcowa 3, Stargard
Łukasz. FH, Różyckiego 3, Stargard
Plus. PHU. Kantor walutowy, Szczecińska 45, Stargard
Safczyn Maciej. Kantor Wymiany Walut., B. Chrobrego 8, Stargard

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa zachodniopomorskiego: Kantory Szczecin, Kantory Koszalin, Kantory Stargard, Kantory Kołobrzeg, Kantory Świnoujście, Kantory Szczecinek, Kantory Police

 

Polecamy