W dalszym ciągu większość Polaków zamiast abonamentu komórkowego wybiera doładowania na kartę prepaid. Mimo obaw dotyczących wprowadzenia tzw. ustawy antyterrorystycznej, która nakłada na każdego posiadacza telefonu komórkowego na kartę konieczność jej zarejestrowania, liczba działających kart SIM nie spadła tak bardzo drastycznie. Stali użytkownicy telefonii komórkowych wywiązali się z obowiązku narzuconego ustawą, a dodatkowo mogli skorzystać z licznych promocji związanych z rejestracją karty u swoich operatorów.

Warto wspomnieć, że doładowanie karty SIM w tradycyjny sposób w dalszym ciągu nie wychodzi z mody. Polacy zdecydowanie częściej dokonują zakupu doładowania karty SIM w punktach naziemnych aniżeli drogą online.

Doładowania online w połowie 2015 roku były dość mocno promowane w kampanii reklamowej „Zrób to na Leniwca”. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na możliwość doładowania przez internet swojego telefonu komórkowego zarówno przy pomocy komputera, tabletu czy smartfona. Niestety jak wskazują statystki i analizy, Polacy w dalszym ciągu niechętnie korzystają z tej usługi i znacznie bardziej wolą tradycyjne formy doładowania telefonów komórkowych na kartę.

Lista banków, w których można doładować telefon online:

Aktualne promocje – Doładowania Plus

Sieć komórkowa Plus aktualnie ma dla swoich klientów trzy oferty promocyjne dotyczące doładowania Plus na kartę, ale nie tylko.

Od 4 lipca 2017 roku w sieci Plus została uruchomiona promocja „Filmowe szaleństwo” dotycząca wybranych doładowań na kartę SIM. Promocyjne doładowanie Plus dotyczy wszystkich, którzy posiadają konto w sieci Plus i doładują je kwotą minimum 40 zł, a także wyślą darmowy SMS o treści „BILET” pod numer 80150. Z oferty mogą skorzystać nie tylko posiadacze telefonów na kartę, ale również posiadający pakiety: Simplus, Sami Swoi, 36i6, Mix lub Plus Mix. Nagrodą w promocji jest bilet do Cinema City, który można wykorzystać do końca roku.

Druga promocja – „Pierwsze doładowanie 100% gratis” ma na celu szerzenie doładowań przez internet. Dokonując zasilenia konta online zyskujemy do zakupionego przez nas zasilenia jego równowartość gratis. Oferta dotyczy nie tylko nowych użytkowników, ale również tych, którzy w ciągu ostatnich 365 dni z niego nie skorzystali.

Trzecia promocja „5. doładowanie gratis”, jak sama nazwa wskazuje, gwarantuje nam otrzymanie piątego zasilenia karty SIM całkowicie bezpłatnie. W tym celu należy wysłać SMS „START” pod numer 8844. Kwota darmowego doładowania będzie równowartością najniższego doładowania spośród czterech ostatnich. Oczywiste wydaje się w takim wypadku dokonywanie doładowań na równe kwoty.

Poza pierwszą promocją, która ważna jest wyłącznie do końca lipca bieżącego roku, pozostałe funkcjonują do odwołania. Większość z nich skierowana jest do osób posiadających telefon na kartę, jednak z promocji „Filmowe szaleństwo” mogą skorzystać wszyscy.

Doładowania Orange

Użytkownicy sieci Orange aktualnie mogą skorzystać z dwóch interesujących promocji. Pierwsza z nich dotyczy doładowania Orange na kartę za kwotę 200 zł, za które można otrzymać bonus w postaci 1410 GB Internetu za darmo. Kto może skorzystać z oferty? Każdy abonent Orange Free na kartę, Zetafon oraz Minutofon. Wystarczy dokonać ww. doładowania do końca sierpnia tego roku; a w ciągu doby staniemy się posiadaczami bonusu internetowego. Dodatkowo oferta łączy się z promocją „Internet za darmo”, co jeszcze podnosi jej atrakcyjność.

Druga promocja – „30% więcej za doładowanie Orange”, jest ofertą stworzoną z myślą o stałych klientach. Liczy się tutaj staż jaki mamy w sieci. I tak, najwierniejsi klienci Orange mogą zyskać nawet 30% więcej za doładowanie, dotyczy do stażu dłuższego niż 24 miesiące. Pozostali użytkownicy sieci mogą skorzystać z proporcjonalnie niższego bonusu promocyjnego – w pierwszym roku jest to 10%, a w drugim 20%. Wystarczy dokonać doładowania za minimum 25 zł (lub więcej) i dostaniemy bonus od tej kwoty.

Doładowania T-Mobile

Aktualnie na użytkowników sieci T-Mobile czeka wspaniała promocja. Dotyczy ona doładowania T-Mobile na kartę za kwotę minimum 25 zł. Każdy, kto dokona doładowania swojego telefonu i wyśle SMS o treści „START” pod numer 469, otrzyma 10 GB Internetu, nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy z numerami sieci komórkowej i stacjonarnej, a także wydłużenie ważności konta do roku czasu. Ofertę można aktywować również poprzez wysłanie kodu *140*265#, odwiedzając Biuro Obsługi Użytkownika lub w Punktach Sprzedaży T-Mobile.

W celu skorzystania z oferty promocyjnej, doładowanie T-Mobile, może zostać zrealizowane w tradycyjny sposób, jak również drogą internetową lub poprzez bankowość elektroniczną. Promocja „Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 10 GB za 25 zł” jest ofertą cykliczną, co oznacza, że opłata naliczana jest z góry za cykl 30-dniowy i wymaga zapewnienia odpowiedniej ilości środków w celu jej odnowienia, aż do dezaktywacji.

Doładowania Heyah

Na brak promocji nie mogą narzekać użytkownicy Heyah na kartę. Jakiś czas temu wystartowała promocja „Dniówka rozmów w Heyah i T-Mobile”. Każdy, kto korzysta z taryfy Dniówka może korzystać z połączeń głosowych na telefony komórkowe zarejestrowane w sieci Heyah i T-Mobile bez limitu za zryczałtowaną opłatę dzienną wynoszącą zaledwie 28 groszy, która naliczana jest po pierwszym zrealizowanym połączeniu danego dnia.

Oferta ważna jest w momencie posiadania wystarczających środków na koncie w celu pobrania opłaty dziennej, więc konieczny jest zakup doładowania Heyah na kartę. Opłata za aktywacje oferty dniówkowej jest bezpłatna, jeżeli jest to nasza pierwsza aktywacja. Jeżeli już wcześniej korzystaliśmy z promocji i dokonaliśmy jej dezaktywacji, każda następna aktywacja będzie wynosiła 3 zł. W dalszym ciągu jednak oferta jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza gdy naszymi rozmówcami są inni użytkownicy sieci Heyah czy T-Mobile. Wystarczy doładowanie Heyah na kartę i można wykonywać połączenia krajowe do woli.