W dalszym ciągu zakup nowego samochodu to duży wydatek dla niejednego budżetu domowego. Jego cena rośnie wraz z wielkością i prestiżem jaki wyrobiła sobie marka samochodowa na przestrzeni lat. Ceny nowych samochodów wahają się od około trzydziestu pięciu tysięcy wzwyż w zależności od wyposażenia, aktualnych promocji czy wyprzedaży starych roczników. Nie każdego jednak stać na to, aby wyłożyć jednorazowo całą kwotę auta. Czasami jest to podyktowane zasobnością portfela, a czasami zachowaniem płynności finansowej i pozostawieniem zabezpieczenia na gorsze czasy. Kredyty samochodowe w tej sytuacji stają się jedynym słusznym rozwiązaniem. Zanim zaciągniemy zobowiązanie finansowe niezbędna będzie analiza ofert, jaką umożliwia ranking kredytów samochodowych. Pamiętajmy jednak, że wszelkiego rodzaju rankingi tworzone są w sposób poniekąd subiektywny, ponieważ ich twórcy opierają je na pewnych założeniach i wytycznych. Porównywarka kredytów samochodowych pozwala zweryfikować pozycje rankingów i często pozwala na stworzenie własnego zestawienia opierającego się o punkty, które nas osobiście interesują.

Kalkulator kredytów samochodowych

Porównanie kredytów samochodowych będzie najbardziej efektywne, jeżeli jednocześnie sprawdzimy prawdopodobną wysokość miesięcznej raty. Umożliwia to kalkulator kredytów samochodowych, który pozwala oszacować miesięczny koszt zobowiązania oraz całkowity koszt kredytu. Dzięki temu unikniemy zaskoczenia i niespodzianek podczas finalizacji umowy. Należy pamiętać, że niektórzy dealerzy samochodowi ściśle współpracują z wybranymi bankami, tak samo jak niektóre banki powstały w oparciu o słynną markę samochodową. Ich oferty mogą być znacznie korzystniejsze i bardziej preferencyjne od tych zamieszczonych w oficjalnej ofercie banku. Warto zatem zestawiać ze sobą dane jakie wylicza nam kalkulator, a jakie otrzymujemy w salonach samochodowych.

Kredyty samochodowe – porównanie

Najtańsze kredyty samochodowe to niekoniecznie oferty z jak najniższymi ratami. Niskie raty są często podyktowane dłuższym okresem kredytowania, który owszem sprawia, że miesięcznie z naszego portfela ubywa mniej pieniędzy, ale w ostatecznym rozliczeniu kredyty samochodowe kosztuję nas dużo więcej. Jeżeli interesują nas najlepsze kredyty samochodowe to zdecydowanie trzeba przyjrzeć się ofertom pod kątem całkowitego kosztu. Sumując wszystkie raty otrzymamy faktyczną wysokość naszego kredytu i dopiero na tej podstawie będziemy mogli stwierdzić czy oferta jest interesująca czy nie.

Z rankingami za pan brat

Analizując rankingi kredytowe oraz oferty usystematyzowane w porównywarkach musimy zwracać uwagę na wspólne elementy ofert. Porównujmy kredyty samochodowe i rankingi pod względem wysokości pożyczonej kwoty, długości okresu kredytowania i opłat dodatkowych. Sprawdźmy również jak zmienią się poszczególne propozycje, jeżeli zdecydujemy się na wkład własny oraz ewentualną wcześniejszą częściową lub całkowitą spłatę kredytu i czy taki krok nie będzie nas dodatkowo kosztował.