Usamodzielnienie się i uniezależnienie bardzo często związane jest z zakupem własnego mieszkania. Nie każdą osobę pracującą na etacie, a tym bardziej dopiero po studiach stać na to, aby zakupić lokal mieszkaniowy za własne zaoszczędzone pieniądze, jeżeli nie ma wsparcia cioci z Ameryki. Pozostaje ubieganie się kredyt hipoteczny, który zrealizuje nasze marzenia o własnych czterech kątach. Bardzo ważna w tej sytuacji staje się zdolność kredytowa, dlatego wiele osób nieustannie śledzi rankingi kredytów hipotecznych i sprawdza najatrakcyjniejsze oferty osobiście. Pomocny w tym jest kalkulator kredytów hipotecznych, który pozwala m.in. na sprawdzenie wysokości rat w całym okresie kredytowania. Pamiętajmy jednak, że są to wyłącznie symulacje i kalkulator nie daje nam finalnej oferty bankowej, a jedynie wstępne rozeznanie. Ostateczną ofertę otrzymamy po przedstawieniu wszystkich danych w placówkach hipotecznych lub u niezależnych doradców.

Porównywarka kredytów hipotecznych

Niegdyś panowała opinia, że wszelkiego rodzaju kredyty, w tym kredyty hipoteczne najlepiej zaciągać w banku, w którym posiadamy rachunek osobisty, na który wpływa miesięczne wynagrodzenie i gdzie posiadamy już historię kredytową. Dziś nie jest to regułą i interesujące oferty możemy otrzymać również w bankach, z którymi nigdy nie mieliśmy nic do czynienia. Jest to chwyt przyciągania nowych klientów, z którego warto skorzystać. Posiadając już produkty w jednym banku nie musimy się obawiać, że porównanie kredytów hipotecznych w innym banku będzie nierzetelne. Tym bardziej, że na pierwszych etapach poszukiwań wcale nie musimy odwiedzać placówek bankowych, ale skorzystać z narzędzia jakim jest porównywarka kredytów hipotecznych i zweryfikować aktualne propozycje finansowe.

Kredyty hipoteczne ranking – nie zaszkodzi porównać

Poszukiwanie informacji na temat poszczególnych ofert bankowych może być bardzo mozolne i nie zawsze owocne, gdyż oferty nie zawsze są przedstawione w prosty sposób dla zwykłego Kowalskiego. Niezastąpiony i bardzo pomocny może być kredyty hipoteczne ranking, który nieco przybliży nam oferty hipoteczne w przystępny dla nas sposób. W Internecie możemy znaleźć wiele cennych informacji, a także opinii osób, które już zaciągnęły kredyt i są w trakcie jego spłaty. Ich wiedza i rady mogą być nieocenione, zwłaszcza, gdy poza śledzeniem internetowych rankingów również samodzielnie zajmujemy się porównaniem ofert kredytów hipotecznych w arkuszach kalkulacyjnych.

Najlepsze i najtańsze kredyty hipoteczne – komu zaufać?

Pamiętajmy, że najlepsze kredyty hipoteczne to nie zawsze najtańsze kredyty hipoteczne i na odwrót. Sugerując się rankingami i porównywarkami musimy zdawać sobie sprawę, że są one prowadzone dość subiektywnie. Nie oznacza to jednak, że polecane są wyłącznie kredyty z górnej półki. Subiektywność w głównej mierze opiera się na czynnikach, jakie twórcy rankingów wzięli pod uwagę podczas jego tworzenia. Może bowiem istnieć kilka rankingów biorących pod uwagę te same oferty bankowe, ale zwracających uwagę na zupełnie inne aspekty. Dla jednych priorytetem będzie ranking opierający się na wysokości oprocentowania kredytu, gdzie indziej priorytetem będzie długość okresu kredytowania, a jeszcze inny ranking będzie brał pod uwagę marżę czy wysokość wkładu własnego.

Na podstawie rankingów, porównywarek, kalkulatorów kredytów hipotecznych warto sporządzić swoje własne zestawienie, które pozwoli nam na dokonanie wyboru. Wyżej wymienione narzędzia będą ku temu bardzo pomocne i zdecydowanie skrócą czas wyszukiwania poszczególnych ofert.