Jeżeli nigdy nie pracowałeś w instytucji finansowej i nie masz uporu, aby wyszukiwać wszelkiego rodzaju kruczków bankowych, to wnioskowanie o kredyt w jakimkolwiek banku może być dość uciążliwe. Nie mówimy, że faktycznie tak musi się stać, ale często nie jesteśmy świadomi ile pułapek na nas zastawia nasza własna niewiedza i załatwianie wszelkich formalności w pośpiechu. Jeżeli jesteśmy nieświadomi procesów związanych z udzielaniem pieniędzy na procent, to nie zauważamy, że pieniądze przepływają nam przez palce. Porównanie kredytów gotówkowych w takich sytuacjach staje się zatem niezbędne, bowiem nie sztuką jest zaciągnięcie zobowiązania finansowego, ale sztuką jest znaleźć spośród mnogiej oferty kredyty gotówkowe, które nie tylko będą nisko oprocentowane, ale takie, które nie zrujnują nas opłatami związanymi z ich udzieleniem czy prowadzeniem rachunku w ramach uruchomionego zobowiązania.

Porównywarka kredytów gotówkowych

Informacji na temat atrakcyjnych kredytów możemy szukać w placówkach i oddziałach bankowych, na infoliniach poszczególnych instytucji finansowych oraz w Internecie. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w kwestii zorientowania się w temacie wszelkiego rodzaju pożyczek jest Internet. Znajdziemy tutaj takie narzędzia jak:

  • Ranking kredytów gotówkowych
  • Porównywarka kredytów gotówkowych
  • Kalkulator kredytów gotówkowych

Wymienione narzędzia pozwolą nam na prześwietlenie oferty kredytów na wskroś i odnalezienie najtańszej i najatrakcyjniejszej propozycji. Wszelkiego rodzaju porównywarki i ranking kredytów gotówkowych znajdziemy na stronach internetowych prowadzonych przez finansistów pasjonatów, którzy już z niejednym bankiem mieli do czynienia i chcą również innym ułatwić tę nierówną walkę o swoje pieniądze, natomiast kalkulatory kredytowe poza prywatnymi witrynami internetowymi znajdziemy bezpośrednio na stronach banków.

Najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe

Chciałoby się rzec, że nie ma złych kredytów, są tylko nieprzeczytane umowy i zbyt szybko podejmowane decyzje. Najtańsze kredyty gotówkowe to wcale nie te, które kuszą nas niskim oprocentowaniem i licznymi reklamami na drogowych bilbordach. Najtańsze i najlepsze kredyty gotówkowe to te, które mają stosunkowo niską ratę proporcjonalnie do okresu kredytowania, brak kosztów za udzielenie kredytu, brak prowizji, brak opłat za prowadzenie konta osobistego automatycznie otwieranego w niektórych bankach wraz z kredytem, niskie ubezpieczenie lub możliwość zrezygnowania z takiej opcji, jeżeli jesteśmy w pełni świadomi czyhających na nas zagrożeń. Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy możemy otrzymać rzetelne propozycje kredytów gotówkowych (poniżej porównanie), które zaważą na naszej ostatecznej decyzji w kwestii skorzystania z konkretnej oferty.

Nie przeceniaj swoich sił

Główną rolą jaką ma spełniać ranking kredytów gotówkowych jest to, abyśmy świadomie wybierali najlepsze oferty, a banki, żeby aktualizowały je względem ofert konkurencji. Pamiętajmy, że żaden kalkulator kredytów gotówkowych nie daje nam pełnego obrazu. Jego wyliczenia nie gwarantują również, że kredyt gotówkowy zostanie nam udzielony, gdyż bank do przygotowania ostatecznej oferty będzie uwzględniał nasze zarobki, miesięczne zobowiązania oraz wysokość aktualnie spłacanych przez nas pożyczek. Warto to wziąć pod uwagę już na samym początku prześwietlając kredyty gotówkowe.