Karty kredytowe przez wielu ludzi uznawane są za największe zło, które w dodatku jest jednym z najczęsciej reklamowanych produktów finansowych w dzisiejszych czasach. Bez względu na to czy decydujemy się na kredyt gotówkowy czy konto osobiste, prędzej czy później bank wychodzi do nas z ofertą karty kredytowej. Boimy się ich ze względu na to, że będą kusić i generować niepożądane koszty. W dalszym ciągu dojrzewamy do korzystania z kart kredytowych, które są w naszych oczach synonimem luksusu, istnego american dream, w którym każdy posiada plik kart i korzysta z nich z pewną nonszalancją.

Warto przełamać wszelkie obawy związane z posiadaniem plastikowego pieniądza lub jak kto woli kredytu w kawałku plastiku. Dobrze użytkowane i zarządzane środki na karcie kredytowej mogą być zabezpieczeniem na tzw. „czarną godzinę” lub, jeżeli jest to karta partnerska, narzędziem pozwalającym nam zbierać punkty i wymieniać je na nagrody. Aby jednak wybrać odpowiednią ofertę, pomocny będzie ranking kart kredytowych, na podstawie którego będziemy mogli stwierdzić, który bank ma konkurencyjną ofertę i czy sprosta ona naszym codziennym oczekiwaniom. Taki ranking przyda nam się również w sytuacji, kiedy już podejmiemy rozmowy z konkretnym bankiem związane z wydaniem karty, a także w przypadku negocjowania indywidualnych warunków.

Porównanie kart kredytowych

Abstrahując od tego, czy warto posiadać kartę kredytową czy nie, po podjęciu pozytywnej decyzji o jej założeniu, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jakie parametry karty będą dla nas atrakcyjne i pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji, należą do nich:

  • oprocentowanie
  • okres bezodsetkowy
  • opłata za wydanie karty
  • opłata miesięczna/roczna
  • limit na karcie
  • formalności
  • opcje dodatkowe

Dzięki ustaleniu priorytetów porównanie kart kredytowych jest zaledwie formalnością, ponieważ na podstawie wymienionych elementów składowych powstało wiele rankingów ofert bankowych jak również niejedna porównywarka kart kredytowych.

Jaka karta będzie najlepsza?

Jeżeli tak jak my, poszukujecie karty kredytowej, która spełni Wasze oczekiwania, to z pewnością uda Wam się coś wybrać z szerokiej oferty dostępnej na rynku. Wiele osób uważa, że najlepsze karty kredytowe to te najtańsze. Jest to argument, z którym nie łatwo dyskutować, tym bardziej, że wiele tanich kart w niczym nie odbiega od ofert kart prestiżowych. Z pewnością złota czy platynowa karta nie będzie należała do najtańszych, chociaż istnieją odstępstwa od tej reguły. Pamiętajmy, że w przypadku każdej oferty, podobnie w przypadku karty kredytowej, możemy nieco negocjować warunki indywidualnej umowy. Jest to możliwe nawet, gdy kartę posiadamy znacznie dłużej. Banki, aby nie stracić klientów, szczególnie tych, którzy aktywnie korzystają z poszczególnych produktów są w stanie anulować opłatę roczną za kartę. W przypadku oprocentowania sprawa staje się nieco trudniejsza, ale nigdy nie zaszkodzi spróbować.

Reasumując, na rynku znajduje szeroka oferta kredytowa. Poszukiwania znacznie ułatwia ranking kart kredytowych, który przedstawia wszystkie plusy i minusy poszczególnych ofert i ukazuje ich mocne oraz słabe strony na tle pozostałych.

Nasze recenzje najlepszych kart kredytowych