Jaki jest najczęstszy powód zmiany konta osobistego? Wydaje się, że podyktowane jest to opłatami za prowadzenie rachunków bankowych, a także w dalszym ciągu dostępem do bankomatów i wpłatomatów. Przeniesienie obsługi rachunków do przestrzeni internetowej spowodowała, że klienci mają znacznie większe szanse na znalezienie odpowiedniej oferty. Konta osobiste dają swoim właścicielom wiele możliwości, które pozwalają nie tylko na wygodne dysponowanie środkami pieniężnymi, ale również ułatwiają organizowanie domowego budżetu oraz wszelkiego rodzaju inwestycje. Najlepsze konta osobiste posiadają bardzo rozbudowane struktury, które pozwalają na wiele operacji finansowych bez konieczności wychodzenia z domu.

Ranking kont osobistych

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnej oferty rachunku bankowego musimy przedrzeć się przez gąszcz ofert, które aktualnie znajdują się na rynku. Niektóre kuszą promocyjnym oprocentowaniem, brakiem opłat, okresowymi promocjami i wszystkim na co tylko pozwoli kreatywność bankowców. Nie warto jednak podejmować decyzji o wyborze konta bankowego pod wpływem chwili, gdyż w perspektywie dłuższego okresu korzystania z oferty może się okazać, że będziemy musieli słono zapłacić za prowadzenie rachunku. Aby nie dać się zwariować, warto przejrzeć ranking kont osobistych, który będzie uwzględniał wszelkie informacje dotyczące oferty, takie jak:

  • atuty rachunku, czyli korzyści jakie nam przysługują z tytułu uruchomienia produktu bankowego
  • oprocentowanie rachunku bieżącego oraz kont oszczędnościowych
  • opłaty związane z uruchomieniem rachunku, a także z jego prowadzeniem
  • typy kart płatniczych i ich funkcjonalność, a także wszelkie opłaty związane z wydaniem i korzystaniem z kart, jak również jakie warunki należy spełnić, aby być zwolnionym z opłaty
  • koszty związane z wypłatami z bankomatów w kraju i za granicą, a także w bankomatach obcych
  • koszty przelewów, zleceń stałych i innych operacji finansowych dokonywanych drogą internetową lub w placówkach bankowych

Najprostszym sposobem na znalezienie najlepszego konta osobistego jest prześledzenie wielu ofert jednocześnie. Umożliwia to konta osobiste ranking, który w jednym miejscu prezentuje najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych ofert, które z kolei dają możliwość na porównanie kont osobistych.

Najlepsze konta osobiste

Wiele produktów bankowych na dzień dzisiejszy jest bardzo ujednoliconych. Oferty są do siebie zbliżone i istotną rzeczą, która wyróżnia je na tle innych propozycji są okresowe promocje. Porównywarka kont osobistych daje sposobność na zweryfikowanie propozycji ofertowych banku względem najbardziej ciekawych atutów produktu, a mianowicie promocji i produktów powiązanych z otwarciem konta osobistego. Pamiętaj, że najlepsze konta osobiste, to nie tylko darmowe rachunki, których prowadzenie zostało niejako narzucone bankom przez państwo. Być może nieco droższa propozycja z czasem da nam bardziej wymierne korzyści z prowadzenia danego rachunku niż bezpłatny, lecz nijaki i niczym niewyróżniający się produkt. Zatem tylko konta osobiste porównanie da nam wiarygodną informację, jakie konta są warte naszego bliższego zainteresowania i być może uda nam nie otworzyć nie jedno, ale kilka atrakcyjnych rachunków osobistych.