Znalezienie produktów bankowych, które pozwolą pomnożyć nasze oszczędności graniczy z cudem. Zarówno lokaty jak i konta oszczędnościowe nie rozpieszczają nas swoim oprocentowaniem, które średnio utrzymuje się w granicach 2,5% w skali roku. Pojawiają się jednak okresowe promocje, które nieznacznie, ale jednak, podwyższają wysokość oprocentowania. Śledzenie wszystkich ofert może być dla wielu osób uciążliwe. Dla tych, którzy nie lubią przeszukiwać i filtrować informacji powstał ranking kont oszczędnościowych.

Zalety rankingów i porównywarek

Przygotowanie i opracowanie danych do rankingu, jest zajęciem pracochłonnym. Laikowi zajęłoby to dość sporo czasu, a oferty mogłyby się przeterminować jeszcze przed dokonaniem porównania. Na szczęście są ludzie, którzy nie tylko potrafią sporządzić ranking kont oszczędnościowych, ale jednocześnie aktualizują go z każdą kolejną ofertą, która pojawia się w konkretnym banku. Dzięki temu, każdy z nas bez większego trudu może wybrać najlepsze konta oszczędnościowe spełniające nasze oczekiwania.

Porównanie kont oszczędnościowych

Wybierając produkty w sklepie porównujemy skład, jakość, cenę, markę, walory odżywcze i wiele innych rzeczy jak na przykład wygląd opakowania. Z produktami bankowymi jest podobnie. Wyobraźmy sobie, że poszczególne produkty oszczędnościowe stoją na sklepowej półce, a naszym zadaniem jest porównanie kont oszczędnościowych. Na co zwracamy uwag?

Przyglądając się rachunkom oszczędnościowym patrzymy przede wszystkim na:

  • oprocentowanie
  • częstotliwość kapitalizacji odsetek – im częściej tym lepiej dla nas
  • limit zdeponowanych środków
  • konieczność założenia konta osobistego prowadzonego równocześnie z kontem oszczędnościowych
  • zapisy „drobnym druczkiem”

Nie zawsze jesteśmy w stanie wyłapać wszystkie informacje z oferty. W takich sytuacjach przyda się porównywarka kont oszczędnościowych, która w postaci tabeli zestawi wszystkie aktualne oferty bankowe i pozwoli nam dokonać analizy uwzględniając indywidualne preferencje. Takie porównanie pozwala nam pobawić się w detektywa i wytropić co w trawie piszczy – bez rankingów i porównywarek trawa jest gęsta i wysoka.

Najlepsze konta oszczędnościowe

Wyszukując konta oszczędnościowe warto zwracać uwagę na to, co wyróżnia poszczególne oferty. Niektóre banki zwiększają oprocentowanie w stosunku dla nowych środków, które przewyższają określony w regulaminie limit kwotowy, wykonanie kilku transakcji bezgotówkowych na konkretną kwotę, itp. Takie smaczki są najcenniejsze dla wszystkich poszukiwaczy okazji, którzy chcą je wykorzystać w celu powiększenia zasobności swojego wirtualnego portfela.