Szukając odpowiedniej oferty konta firmowego natykamy się na wiele produktów mniej lub bardziej godnych uwagi. W gąszczu propozycji łatwo się pogubić i wybrać konto, które nie będzie dla nas korzystne. Takie pułapki czekają nie tylko raczkującego przedsiębiorcę, który dopiero załatwia wszystkie formalności związane z uruchomieniem działalności gospodarczej, ale również dla doświadczonych właścicieli fim, którzy zdecydowali się znaleźć tańsze i atrakcyjniejsze konta firmowe.

Konta firmowe – ranking

Jeżeli nie radzimy sobie z porównywaniem ofert bankowych, zdajmy się w całości na osoby, które co miesiąc przygotowują aktualny ranking kont firmowych. Ich przewagą jest duża wiedza na temat produktów bankowych oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w instytucjach finansowych, co sprawia, że znają tę branżę od podszewki. Dla znawców tematu, konta firmowe ranking, a właściwie jego przygotowanie jest znacznie mniej problematyczne niż dla nas. Wiedzą, gdzie szukać i w jaki sposób weryfikować informacje i przetwarzać je w taki sposób, aby były one przedstawione w bardziej przystępny sposób dla większego grona odbiorców.

Porównanie kont firmowych – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach najlepsze konta firmowe stają się synonimem mobilności. Żaden przedsiębiorca nie ma czasu ani tym bardziej chęci, aby spędzać w placówkach bankowych długie godziny. Priorytetem staje się szybki i łatwy dostęp do konta poprzez Internet i aplikacje mobilne. Nie bez znaczenia są koszty prowadzenia rachunku firmowego, na który szczególnie początkujący przedsiębiorca nie ma środków. Kolejnym ważnym aspektem jest kwestia przelewów. Liczą się nie tylko bezpłatne przelewy krajowe, ale również możliwość założenia preferencyjnych kont walutowych, oraz wykonywanie comiesięcznych przelewów do instytucji państwowych takich jak ZUS czy US. Bezpłatne lub tanie przelewy będą również istotne, gdy przedsiębiorca zatrudnia pracowników, którym co miesiąc przelewa wynagrodzenie za pracę. Porównywarka kont firmowych pozwoli zweryfikować wszystkie informacje dotyczące potencjalnego rachunku firmowego jeszcze zanim podpiszemy umowę z bankiem.

Porównuj, analizuj, dopytuj

Gdyby istniała tylko jedna oferta rachunku firmowego na rynku, nikt nie miałby problemu z dokonaniem wyboru. Wszyscy przedsiębiorcy byliby skazani na korzystanie z tej samej oferty. Porównanie kont firmowych staje się w takiej sytuacji koniecznością, aby w ogóle była możliwość dokonania świadomego wyboru względem rachunku firmowego. Zanim jednak wybierzemy odpowiednie konto, powinniśmy pochylić się na chwilę nad kilkoma ofertami, które przeanalizujemy pod względem prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Zupełnie inne potrzeby będzie miała firma, która prowadzi swoje interesy za granicą, firma transportowa, pracodawca zatrudniający większą ilość pracowników, a zupełnie inne jednoosobowa działalność gospodarcza.