Czasy bardzo wysoko oprocentowanych produktów oszczędnościowych są już zamierzchłą przeszłością. Lokaty bankowe rzędu 7 czy 10% stają się wyłącznie płonnym marzeniem. Niestety w dzisiejszych czasach, aby znaleźć atrakcyjną ofertę do ulokowania środków finansowych trzeba się nieźle nagimnastykować. Można spędzić całe dnie wędrując od jednej placówki banku do drugiej lub sprawdzać informacje umieszczone na stronach internetowych instytucji finansowych, aby spośród wielu wybrać najlepsze lokaty bakowe. Na szczęście można swoje działania ograniczyć do minimum i sprawdzić atrakcyjność ofert w znacznie prostszy i łatwiejszy sposób przeglądając ranking lokat bankowych.

Ranking lokat bankowych – gdy liczy się czas

Internetowy ranking lokat skraca nasze poszukiwania w znacznym stopniu. Wykonując zaledwie kilka kliknięć możemy oddzielić najkorzystniejsze lokaty bankowe od tych, które nie są warte naszej uwagi. Pozwala nam również na bieżąco śledzić aktualne promocje dotyczące oprocentowania ulokowanych środków, co bez takiego narzędzia (lokaty bankowe ranking), byłoby bardzo trudne i czasochłonne. Ranking pozwala nam w bardzo szybki sposób znaleźć najlepsze lokaty, które aktualnie znajdują się w ofercie wszystkich banków, a jak wiadomo wszelkiego rodzaju promocje lubią się pojawiać znienacka i równie szybko znikać.

Równie ważnym oraz uzupełniającym ranking lokat narzędziem jest porównywarka lokat bankowych. Dzięki niej mamy możliwość prześwietlenia na wskroś danego produktu bankowego i sprawdzenia czy wszystkie punkty dotyczące oferty są dla nas atrakcyjne. Porównywarka lokat pozwala nam również na posortowanie ofert pod względem naszych oczekiwań oraz warunków jakie należy spełnić wobec banku.

Porównanie lokat

Jeżeli chcemy skoncentrować się na jak największym zysku, porównanie lokat powinniśmy rozpocząć od sortowania ofert pod względem oprocentowania. Nie możemy jednak spodziewać się manny z nieba, ponieważ na dzień dzisiejszy oprocentowanie waha się w przedziale od 0,01 do ok. 4%. Ważnym aspektem jest również długość trwania inwestycji. Lokaty i ich porównanie pozwala nam sprawdzić czy bardziej korzystną ofertą będzie zainwestowanie na dłuższy lub krótszy okres i jakie zyski może nam to przynieść. Wbrew pozorom, nie zawsze krótkie inwestycje są opłacalne i na odwrót. Porównanie lokat bankowych może również zasugerować nam rozwiązania, o których w standardowych okolicznościach zwyczajnie byśmy nie pomyśleli, a mianowicie o konieczności uruchomienia konta osobistego w ramach, którego będzie prowadzona lokata oraz o dostępności produktu oszczędnościowego online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Filtrowanie i sortowanie lokat bankowych to doskonałe narzędzie do śledzenia okresowych ofert bankowych, których samodzielne wyszukiwanie byłoby bardzo czasochłonne. Rankingi tworzy sztab wykwalifikowanych specjalistów, dla których świat finansów nie ma tajemnic. Warto korzystać z ich wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

Nasze recenzje najlepszych lokat