Lokata Happy Pro to kolejny dobrze oprocentowany depozyt w Idea Banku. Plusem lokaty jest zdecydowanie to, że korzystając z niej nie musimy zakładać żadnych dodatkowych produktów. Bank nie wymusza na nas założenia konta osobistego czy oszczędnościowego. Minusem natomiast jest fakt, iż z lokat skorzystać mogą wyłącznie nowi Klienci, czyli tacy, którzy nie posiadali nigdy wcześniej żadnego produktu w Idea Banku oraz Lion’s Banku, oraz którzy nie są w trakcie rozpatrywania jakiegokolwiek wniosku o produkt finansowy w tych właśnie Bankach.

PARAMETRY LOKATY

Okres trwania depozytu:
3 miesiące

Ilość depozytów:
maksymalnie jedna Lokata

Oprocentowanie: Stałe 3% w skali roku

Kapitalizacja: Odsetki kapitalizują się po okresie umownym

Kwota lokaty: Od 500 PLN do
25 000 PLN

Utrata odsetek: W przypadku zerwania umowy przed czasem

Lokata Happy Pro to alternatywa dla osób, które posiadają więcej gotówki, a oferta standardowej Lokaty Happy nie jest dla nich wystarczająca. W przeciwieństwie do Lokaty Happy, która na 3 miesiące daje dam oprocentowanie 3,5% w skali roku dla środków do kwoty 10 000 zł, na Lokacie Happy Pro nasze środki maksymalnie do kwoty 25 000 zł będą oprocentowane na 3%. Sprawdźmy jakie są różnice w przypadku tych dwóch lokat i zobaczmy, jaki będzie nasz zarobek końcowy. Do zestawienia wzięliśmy dwa warianty Lokaty Happy (na 3 oraz na 2 miesiące) oraz Lokatę Happy Pro na 3 miesiące. Poniższe wyliczenia zostały dokonane w przypadku, kiedy lokujemy najwyższą możliwą kwotę, czyli 10 000 zł dla Lokaty Happy i 25 000 zł dla Lokaty Happy Pro.

LOKATA HAPPY

71,46 zł

ZA CAŁY OKRES TRWANIA UMOWY

Kwota powyżej to zysk netto po odjęciu podatku.

Okres 3 miesiące
Oprocentowanie 3,5%
Kwota 10 000 zł
Odsetki brutto 88,22 zł
Podatek 16,76 zł 

LOKATA HAPPY PRO

153,12 zł

ZA CAŁY OKRES TRWANIA UMOWY

Kwota powyżej to zysk netto po odjęciu podatku.

Okres 3 miesiące
Oprocentowanie 3,0%
Kwota 25 000 zł
Odsetki brutto 189,04 zł
Podatek 35,92 zł 

LOKATA HAPPY

54,15 zł

ZA CAŁY OKRES TRWANIA UMOWY

Kwota powyżej to zysk netto po odjęciu podatku.

Okres 2 miesiące
Oprocentowanie 4,0%
Kwota 10 000 zł
Odsetki brutto 66,85 zł
Podatek 12,70 zł 

Jak wyliczyć odsetki od lokaty?

Odsetki możemy wyliczyć według bardzo prostego wzoru. Żeby to zrobić musisz wiedzieć jaką kwotą środków dysponujesz, jaki jest okres lokaty oraz jej oprocentowanie. Pamiętaj, że od kwoty lokat musisz jeszcze odjąć podatek. Mając te wszystkie dane wystarczy zastosować prosty wzór:

kwota lokaty x okres lokaty x oprocentowanie lokaty / 365 dni = zysk z lokaty brutto (bez pobrania podatku)

zysk z lokaty brutto x 19% (podatek) = kwota podatku o jaką zostanie pomniejszona Twoja lokata

Teraz wystarczy od kwoty brutto lokaty odjąć podatek i otrzymasz sumę, jaką zarobisz na lokacie. Jeżeli nie chcesz liczyć samodzielnie, dla ułatwienia przygotowałam dla Ciebie kalkulator odsetek, w którym wystarczy, że wpiszesz datę zawarcia i zakończenia umowy, okres i oprocentowanie, a wszystkie pozostałe dane wyliczą się samodzielnie. Powodzenia!

PRZYDATNE DOKUMENTY

Regulamin rachunków bankowych Idea Bank

Tabela oprocentowania Idea Bank

Kalkulator odsetek lokaty