W Internecie można znaleźć mnóstwo różnego rodzaju tekstów. Jeśli interesuje Cię konkretna tematyka, warto poszukać blogów, które mogłyby dać Ci zarówno wiedzę, jak i relaks.. Co czytać w sieci? I jak trafić na dobre jakościowo blogi?

Najlepsze blogi kulinarne

Gotowanie to pasja wielu z nas. Zainteresowanie samodzielnym przygotowywaniem posiłków wzrosło wraz z pandemią koronawirusa i lockdownem, który wymusił inne zachowania i dał wielu z nas więcej czasu. Gotowanie zdrowych i smacznych posiłków to czynność wymagająca kreatywności i wiedzy.

Jest wiele blogów kulinarnych, które mogą Ci się spodobać, jeśli gotowanie to Twoja pasja. Wybrane blogi kulinarne wymienia www.alces.pl, ale warto także zainteresować się tymi wymienionymi poniżej.

Jednym z wartych śledzenia jest blog Jadłonomia, który przedstawia przepisy na zdrowe, często wegetariańskie potrawy. Ciekawym miejscem dla osób wymagających nieskomplikowanych przepisów jest również blog „Make Cooking Easier”, w którym autorka wskazuje jak szybko i smacznie połączyć różne, z pozoru niepasujące do siebie smaki.

Jakie blogi podróżnicze czytać?

Swego czasu, blogi podróżnicze wyrastały jak grzyby po deszczu. W pewnym momencie nastąpił pewnego rodzaju przesyt czytelników tematem, który wyselekcjonował blogi, które są najbardziej ciekawe. W przypadku blogów podróżniczych niewystarczające jest już dzisiaj opisywanie ciekawych destynacji, ponieważ podróżowanie jest obecnie dostępne niemal dla każdego. Liczy się natomiast sposób podróżowania i ciekawy styl narracji.

Do najbardziej polecanych blogów zalicza się między innymi „Paragon z Podróży”. To blog, tworzony przez podróżników, którzy jeżdżą w różne miejsca, wydając przy tym jak najmniej pieniędzy. Dla osób lubiących nomadyczny styl życia i szukających inspiracji, wartym polecenia jest blog „Busem przez Świat”. Tytułowy bus to miejsce zamieszkania i środek podróżny pary, która zwiedza różne zakątku świata. Od pewnego czasu do podróżuje z nimi także córka Gaja.

Z córeczką podróżuje także autorka bloga „Somosdos”, co po hiszpańsku oznacza „jesteśmy we dwie”. To bardzo ładnie napisany, wzruszający niekiedy blog przedstawiający nomadyczne życie matki i córki, zwiedzających różne zakątki globu.

Blogi finansowe, czyli gdzie warto czytać o finansach

Podróże i gotowanie to piękne uzupełnienie życia, część z nas jednak potrzebuje wskazówek, aby zdobyć bazę, czyli dobrze gospodarować swoimi finansami. Wydawałoby się, że kwestie związane z finansami są trudne jak mało co na świecie, jednak istnieją miejsca w sieci, które w jasny sposób opisują kwestie związane z pieniędzmi, a także dają dobre rady odnośnie inwestowania czy oszczędzania.

Jednym z najpopularniejszych blogów jest „Jak Oszczędzać Pieniądze” – to blog Michała Szafrańskiego, który w przystępny sposób opisuje metody na oszczędzanie pieniędzy. Są to porady odnoszące się do codziennego życia, które może zastosować każdy z nas.

Nieco szerszą tematykę, bo zahaczającą także o sposoby inwestowania czy kredyty porusza bardzo popularny blog „Subiektywnie o Finansach”, który prowadzony jest przez eksperta w dziedzinie finansów i dziennikarza.

Szukając blogów finansowych warto zwrócić uwagę na kompetencje autorów, ale również blogi prowadzone przez amatorów, które poruszają tematy odpowiedniego gospodarowania domowym budżetem, które mogą być przydatne i inspirujące.