Trudno byłoby wymienić wszystkie zastosowania podnośników. Również dlatego, że rodzajów zwyżek jest bardzo dużo. Korzystać z nich można na dwa sposoby – poprzez nabycie własnego sprzętu lub jego wypożyczenie. Kiedy wynajem podnośników jest tą lepszą opcją? Sprawdźmy.

Wynajem podnośników, czyli oszczędność

Podnośnik elektryczny nie jest urządzeniem tanim. To sprzęt wart co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Nawet w przypadku tych najmniejszych wysięgników, zakup wymaga sporego wydatku. Nie każdą firmę na to stać, przez co wypożyczalnia podnośników teleskopowych i koszowych wydaje się im lepszą opcją. 

W czasach, gdy za rogiem czyha recesja, wiele firm szuka oszczędności. Jedną z nich może być właśnie przełożenie w czasie lub całkowite porzucenie inwestycji w zwyżki i zdecydowanie się na wynajem podnośników w wypożyczalni.

Oczywiście wynajmując sprzęt, również trzeba ponieść pewne koszty. Niemniej jednak wynajem zwykle nie kosztuje więcej niż kilka tysięcy złotych. Użytkownik otrzymuje zaś sprzęt najwyższej klasy. Korzystając z oferty takiej firmy, jak Drial, mamy wręcz gwarancję tego, że podnośnik będzie najwyższej jakości i że świetnie sprawdzi się w pracy.

Podnośnik elektryczny na jednorazowy użytek

Zdarza się, że również bardzo zamożne firmy, które wcale nie szukają oszczędności, decydują się na wynajem podnośników teleskopowych i koszowych. Ma to miejsce w przypadku, gdy przedsiębiorstwo planuje jednorazowe użycie sprzętu, lub też będzie jej on potrzebny tylko sporadycznie. 

W takich sytuacjach zakup urządzeń zwyczajnie się nie opłaca. Wydatek kilkuset tysięcy złotych, aby sporadycznie wykonać pracę z użyciem jakiegoś sprzętu? Zwrot z inwestycji nastąpiłby po kilkudziesięciu, a może i kilkuset latach – czyli w praktyce nigdy.

Wynajem podnośników – czego dotyczy najczęściej?

W niektórych przypadkach wynajem podnośników okazuje się szczególnie opłacalny. Jeśli chodzi o niewielkie zwyżki masztowe czy nożycowe, czasami warto rozważyć zakup. Mowa bowiem o stosunkowo tanich, a jednocześnie bardzo uniwersalnych urządzeniach. Jednak jeśli chodzi o podnośnik teleskopowy, wynajem jest najlepszą opcją w niemal każdym przypadku. 

Wskazujemy tutaj już na duży, zaawansowany technicznie sprzęt. Modele teleskopowe wyróżniają się wyjątkowo długimi wysięgnikami. Co więcej, są to zaawansowane technologicznie konstrukcje.

Niektóre wysięgniki koszowe to drogie urządzenia, których zakup rzadko kiedy bywa opłacalny. Dla wielu, a może i większości firm jest wręcz nieosiągalny. Należy w tym miejscu zauważyć, że podnośniki koszowe są mocno zróżnicowane. 

W końcu wykorzystuje się je zarówno w niskich magazynach, jak i na placach budowy do wykonywania prac na wysokości kilkunastu metrów. Tym samym czasem można rozważyć zakup, a w innych przypadkach wynajem podestów nożycowych czy masztowych to jedyna opcja warta uwagi.

Wynajem tylko w zaufanych w wypożyczalniach

Jeśli zdecydujesz się na wynajem podnośników, wybierz ofertę sprawdzonej firmy. Polecamy współpracować tylko z wypożyczalniami docenianymi przez klientów. Są one gwarancją dostarczenia sprzętu najwyższej klasy. To ważne, aby urządzenie na budowie czy w hali magazynowej działało niezawodnie. 

Niespodziewane awarie czy też po prostu toporność sprzętu to duże przeszkody, które prowadzą do opóźnień. Co więcej, niska jakość sprzętu przekłada się na znaczny spadek bezpieczeństwa pracy. Jest to istotna kwestia, ponieważ mówimy o pracy na wysokości, która z założenia obarczona jest pewnym ryzykiem.