Czasami spotykamy się z sytuacją, gdy zerwanie linii energetycznej lub nagłe odcięcie prądu krzyżuje na wszelkie plany. Zwłaszcza zimą takie sytuacje mogą mieć miejsce znacznie częściej. Z tego powodu zawsze pod ręką warto mieć dodatkowe źródło zasilania. Czy agregat prądotwórczy to dobre rozwiązanie?

Agregat prądotwórczy — czym się charakteryzuje?

Agregat prądotwórczy to inaczej urządzenie generujące prąd za pomocą silnika spalinowego. Zdarza się, że znajdziemy także modele zasilane na gaz płynny, jednak spalają one znacznie więcej. Porównując generatory benzynowe i te z silnikami diesla, można zauważyć delikatną różnicę w ich wydajności. Ten pierwszy będzie mniej ekonomiczny, gdyż spala o połowę więcej od swojego rywala. Urządzenia te z reguły są głośne i ze względu na sposób pozyskiwania energii wiążą się z produkcją cząstek zanieczyszczających powietrze, jednak jeżeli znajdziemy odpowiednie miejsce, agregat prądotwórczy z pewnością okaże się dobrą inwestycją.

Agregat prądotwórczy na budowę

Agregaty prądotwórcze świetnie odnajdują się na budowach. Ciekawą alternatywą dla samego zakupu może być wynajem takiego urządzenia na czas trwania przedsięwzięcia, jednak warto mieć przynajmniej jeden egzemplarz o mniejszej mocy na prywatny użytek w kolejnych latach. Gdy wybieramy generator prądu na budowę, należy zwrócić szczególną uwagę na moc wyrażaną w kilowatoamperach. Powinna ona odpowiadać wartości niezbędnej do zasilenia określonych narzędzi w czasie trwania prac. Zanim zdecydujemy się na określony model, dobrze jest zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, gdzie znajdziemy wiele niezbędnych informacji o danym produkcie. Sprawdź ofertę na agregaty i nie żałuj zakupu niewłaściwego.

Co można podłączyć do agregatu prądotwórczego?

Co do zasady do agregatu prądotwórczego można podłączyć rozmaite narzędzia czy sprzęty zasilane na prąd elektryczny. Dlatego zapotrzebowanie na takie urządzenia zwiększa się w momencie, gdy zostajemy odcięci od źródła zasilania. Większa część naszej codzienności opiera się na wyposażeniu takim jak:

  • komputery;
  • lodówki;
  • zmywarki;
  • pralki;
  • suszarki do włosów.

Wyróżnić można jeszcze wiele innych sprzętów, bez których na dłuższą metę trudno by było nam funkcjonować. Z tego powodu obecność agregatu w naszym garażu czy przydomowym warsztacie jest tak istotna. Należy oczywiście pamiętać, że jego moc powinna być większa niż łączna moc podpiętych do niego jednocześnie urządzeń.

Jaki generator prądu wybrać?

Decyzja dotycząca generator prądu nie jest łatwa. Warto jednak zacząć poszukiwania od ofert sklepów internetowych z narzędziami, gdyż tam znajdziemy dokładne parametry oraz rozwiązania, dla których dane modele się sprawdzą. Ponadto uzyskamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania dzięki zautomatyzowanym systemom wyszukiwania informacji. Dodatkowym bonusem może być okazja do skompletowania reszty warsztatowego wyposażenia pasującego do wybranego typu agregatu prądotwórczego, dzięki czemu wybierzemy najbardziej wydajne połączenia.