Obecność szkodliwych owadów to problem, który może dotyczyć nie tylko domów i mieszkań, ale także lokali gastronomicznych, obiektów przemysłowych oraz gospodarstw rolnych. Na szczęście skuteczne zwalczanie owadów możliwe jest dzięki specjalistycznym usługom oferowanym przez firmy zajmujące się dezynsekcją. Warto wiedzieć, na czym dokładnie polega proces pozbywania się niechcianych insektów.

Czym jest dezynsekcja?

Dezynsekcja Wrocław to proces, który ma za zadanie zwalczanie szkodliwych owadów, do których zaliczają się wszy, pchły, prusaki, pluskwy, karaluchy, komary, muchy i inne insekty. Na inwazję szkodników narażone są zwłaszcza sklepy spożywcze, magazyny i zakłady gastronomiczne, czyli te wszystkie miejsca, w których pojawia się żywność. Z racji tego, że nieumiejętne korzystanie na własną rękę ze środków owadobójczych może być groźne dla zdrowia, o wiele lepszym rozwiązaniem jest powierzenie dezynsekcji specjalistom, którzy dobiorą odpowiednią metodę walki ze szkodnikami i skutecznie zażegnają problem raz na zawsze.

Dlaczego warto przeprowadzić dezynsekcję?

Nie ma co ukrywać – obecność różnego rodzaju szkodników nigdy nie jest pożądana. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że może wiązać się ona z wieloma negatywnymi skutkami. Owady często bytują w żywności, co prowadzi nie tylko do jej niszczenia, ale także zanieczyszczenia drobnoustrojami. To z kolei może powodować rozwój niebezpiecznych schorzeń u zwierząt domowych, a nawet ludzi. Na profesjonalną dezynsekcję warto zdecydować się choćby z tego względu, że samodzielna walka z uciążliwymi owadami i ich larwami może być bardzo trudna, a czasem wręcz – niemożliwa. Trzeba pamiętać również o tym, że przedsiębiorstwa, zakłady gastronomiczne i sklepy spożywcze muszą przestrzegać wielu przepisów dotyczących higieny – dlatego tak istotna jest walka z nieproszonymi gośćmi.

Metody dezynsekcji

Firmy, które świadczą usługi dezynfekcji, przeprowadzają ją na kilka sposobów:

  • metoda opryskowa – opiera się na użyciu preparatów owadobójczych zmieszanych z wodą. To jedna z popularniejszych metod, którą można stosować również w pomieszczeniach mieszkalnych,
  • metoda żelowa – specjaliści umieszczają trujący dla owadów żel w miejscach, w których te najczęściej przebywają,
  • metoda opryskowa ULV – wykorzystuje się w niej specjalne urządzenia ULV, które sprawiają, że roztwór dociera do słabo dostępnych miejsc,
  • metoda gazowa – specjaliści rozpylają w pomieszczeniach specjalne gazy, które rozprzestrzeniają się i eliminują szkodniki,
  • metoda fizyczna – polega na zastawianiu pułapek na owady – najczęściej klejowych. Zazwyczaj stanowi uzupełnienie dla innych metod dezynfekcji.

Ile kosztuje dezynsekcja?

Osoby, które chcą pozbyć się insektów raz na zawsze, często zastanawiają się, ile kosztuje dezynsekcja. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem cena usługi uzależniona jest od wielu czynników, między innymi od rodzaju zastosowanej metody, dezynfekowanej powierzchni oraz skali problemu.