SUVy, czyli pojazdy sportowo-użytkowe są coraz popularniejszym typem pojazdu. Wielu nabywców przyciąga ich wszechstronność, wygodne wnętrza, a także atrakcyjniejszy wygląd w porównaniu z tradycyjnymi samochodami. SUV to zgrabne połączenie samochodu terenowego z użytkowym. Są dostępne w szerokiej gamie cen i rozmiarów, od małych modeli niewiele większych niż samochody subkompaktowe do gigantów o zwiększonej długości. Każdy więc może wybrać coś dla siebie.

Typy SUV-ów

Większość nowoczesnych SUV-ów wykorzystuje konstrukcję, która łączy wygląd typowego samochodu z możliwościami terenówki. Często oferują napęd na wszystkie koła i radzą sobie w umiarkowanych sytuacjach terenowych, choć z założenia nie są przeznaczone do pokonywanie trudniejszych przeszkód (typu skały, głęboka woda, piasek lub strome podjazdy).

Subkompaktowe SUV-y

To nieco wyższa alternatywa dla podobnej wielkości subkompaktowych samochodów. Oferują jednak podwyższoną jakość jazdy, często napęd na wszystkie koła. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że łatwo nimi parkować i manewrować.

Małe SUV-y

Odpowiednie dla kierowców, którzy szukają więcej miejsca niż może zapewnić mały sedan. Oferują zwykle większą przestrzeń ładunkową i wyższą pozycję za kierownicą niż samochody osobowe. Większość małych SUV-ów zapewni też wygodne siedzenie z tyłu. Ograniczone możliwości terenowe nie powinny zniechęcać, ponieważ sporadyczna jazda po drogach gruntowych lub błotnistych nie sprawia im problemu.

Średnie SUV-y

Najczęściej wybierane przez rodziny, gdyż są wygodnym kompromisem między mocą, wielkością wnętrza, przestrzenią ładunkową i bezpieczeństwem.

Duże SUV-y

Mnóstwo mocy, przestrzeni w środku, ale też większe gabaryty zewnętrzne. Są dobrym wyborem dla kierowców, którzy często przewożą duże przedmioty lub więcej ludzi.

Zalety SUV-ów

Odwiedzając salon Hyundaia (np. https://nawrot.hyundai.pl/modele/) i przeglądając bogaty wybór samochodów z nadwoziem SUV, łatwo dostrzec, dlaczego użytkownicy tak bardzo cenią sobie tę markę i typ pojazdu:

 

Przestrzeń – więcej miejsca dla pasażerów, aby mogli się rozciągnąć i zrelaksować podczas długich przejażdżek. Szczególnie imponująca jest ładowność, nawet w przypadku bardziej kompaktowych modeli.

 

Widoczność – wyższa pozycja za kierownicą zapewnia lepszą widoczność, a większe okna i tylna szyba dodatkowo ją poprawiają.

Możliwości – zazwyczaj bardziej sprawne niż sedany. Napęd na wszystkie koła jest tu właściwie standardem. Jeśli spędzasz dużo czasu jeżdżąc w trudnych warunkach pogodowych, SUV może być lepiej do tego przygotowany.

Jaki SUV wybrać?

Aby dokonać wyboru, trzeba koniecznie usiąść za kierownicą i przekonać się samemu, jak wygodne i nowoczesne potrafią być współczesne SUVy. Każdy z modeli czekających na Ciebie w salonie oferuje nieco inny zestaw doznań:

Hyundai Bayon – wyróżniający się, stylowy i elegancki. Sportowy profil w kształcie klina uzupełniony wyrazistymi akcentami, jak reflektory w kształcie strzałek.

Hyundai Kona – elegancki i wyrafinowany model zapewniający płynniejsze prowadzenie i większe poczucia bezpieczeństwa na drodze.

Hyundai Tucson – szczególnie dobry wybór dla miłośników futurystycznych rozwiązań – to efekt prawdziwej rewolucji w projektowaniu. Ciekawe geometryczne rozwiązania i najlepsze w klasie opcje bezpieczeństwa to mocne punkty tego modelu.

Hyundai Santa Fe – przestrzeń, komfort i wygoda. To model zaprojektowany od podstaw, aby zapewnić komfort, wydajność i bezpieczeństwo.