Złoto nadal cieszy się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów. Dlaczego złote sztabki, monety i inne złote przedmioty cieszą się tak dużym powodzeniem? Jak bezpiecznie ulokować swoje środki w złocie? Sprawdź!

Dlaczego inwestowanie w złoto jest tak popularne?

Złoto od wieków jest znanym sposobem lokowanie środków. Teraz jednak obserwuje się znacznie większe zainteresowanie zakupem złota inwestycyjnego.

Przede wszystkim popularność złota wynika ze słabości innych sposobów oszczędzania i inwestowania środków. Bardzo niskie, wręcz zerowe oprocentowanie lokal terminowych w bankach i poważne zawirowania na giełdzie odstraszają potencjalnych inwestorów. Popularna metoda lokaty środków jak nieruchomości wymaga natomiast posiadania sporych zasobów finansowych.

Złoto stanowi na tym tle atrakcyjne sposób na ulokowanie swoich oszczędności, by ochronić je przed skutkami narastającej inflacji. Jednocześnie daje nadzieję na atrakcyjne zyski w przyszłości.

Jak bezpiecznie inwestować w złoto?

Chociaż złoto samo w sobie uznawane jest za bezpieczną formę lokaty kapitału, to jednak osoby, które chciałyby rozpocząć inwestowanie w złoto, powinny pamiętać o tym, że na każdym kroku czyha na nie ryzyko.

Przede wszystkim duże znaczenie ma wybór odpowiedniego źródła pozyskania złota. Niestety, na rynku pojawia się coraz więcej podrobionych sztabek i numizmatów, które nie są wykonane z czystego złota, ale zawierają domieszki innych, tańszych metali, narażając tym samym kupujących na poważne straty.

Właśnie dlatego duże znaczenie ma miejsce zakupu złota. Aby nie narazić się na niebezpieczeństwo, trzeba:

  • kupować złoto od sprawdzonego dostawcy, na przykład bezpośrednio z uznanej mennicy
  • unikać kupowania złota od niesprawdzonych kupujących, na przykład na aukcjach internetowych, przez ogłoszenia, od znajomych

W jakie złoto inwestować?

Drugim ważnym pytaniem związanym z inwestycjami w złoto jest jego forma. Aktualnie, jak wspomniano wcześniej, popularne są sztabki i numizmaty – monety bez wybitego nominału.

Złote sztabki i numizmaty są oferowane w różnych wagach – gramaturach, co przekłada się na ich cenę. Nie poleca się lokować całych swoich oszczędności w jednej sztabce lub monecie. Lepiej zdecydować się na kilka z nich, aby w razie potrzeby można było odsprzedać tylko część złota.

Więcej informacji o inwestowaniu w czasie kryzysu, także o inwestycjach w złoto, można znaleźć na portalu www.polskidm.com.pl.