Jednym z popularnych prezentów, na jaki się decydujemy, jest alkohol. Trunki, jakie wybieramy, są różne: począwszy od wódki, poprzez wina, aż do koniaków i whisky. Przy wyborze napoju powinniśmy wziąć pod uwagę gust osoby, którą chcemy obdarować, ale też nasz budżet, przy czym warto podkreślić, że alkohol na prezent nie musi być wcale taki drogi.

Elegancki alkohol na prezent

Jedną z kluczowych rzeczy, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy okazji wybierania alkoholu na prezent, jest to, jak się on prezentuje, ponieważ nawet napój z najwyższej półki nie zrobi na nikim wrażenia jeśli wręczymy tylko niewyróżniającą się butelkę. Jeśli zdecydowaliśmy się na podarowanie alkoholu, musimy zastanowić się, w jaki sposób go wręczymy, jaki rodzaj opakowania wybierzemy; a mamy tutaj szerokie pole do popisu. 

Możemy wybrać napój, który umieszczono w oryginalnej bądź reprezentatywnej butelce, warto tutaj też zwrócić uwagę na wersje limitowane. Kiedy trunek znajduje się w prostym pojemniku, możemy poszukać takiego, który wyposażono w przyciągającą wzrok tubę lub karton.

Alkohol na prezent to unikalny, ponadczasowy trend. Można go kupić np. na Krest.pl.

Jaki alkohol na prezent?

Może zdarzyć się tak, że nie będziemy dysponować dużym doświadczeniem w świecie alkoholi i o zawroty głowy przyprawi nas ich ogromna mnogość. W takim wypadku najbezpieczniejszą opcją będzie postawienie na te propozycje, o których słyszał prawie każdy. Dlaczego? Ponieważ popularność sprawia, że trunki automatycznie uznawane są za wysokiej jakości i niosą ze sobą pewnego rodzaju prestiż. 

Jeśli natomiast obdarowywana przez nas osoba nie jest nam zbyt dobrze znana, bo jest na przykład naszym partnerem biznesowym, okazaniem klasy będzie kupienie alkoholu, o którym wszyscy wiedzą, że jest z wyższej półki cenowej. Marki, które są szanowane wśród koneserów, ale nikt o nich nie słyszał, mogą zostać odebrane jako prezent nieprzemyślany i tani.

Alkohol na prezent

Jedną z ważniejszych zasad, którą musimy się kierować to wysoka jakość danego alkoholu, jednak jeśli mamy do wyboru nieco gorszy trunek i oryginalne opakowanie oraz lepszy napój i niezbyt dużą reprezentacyjność, skłaniamy się w stronę pierwszej opcji. Inną dość ważną rzeczą jest wiek trunku, oczywiście o ile wybraliśmy taki, gdzie się on liczy. 

Jeśli mamy do czynienia z osobą, która niezbyt zna się na markach, a tym bardziej na smaku mocnych alkoholi, możemy zyskać aprobatę magiczną liczbą lat umieszczoną na etykiecie. Ponieważ w większości uznaje się, że im alkohol starszy, tym lepszy, co oczywiście nie jest tak prostą kwestią, podarowanie starszego trunku może okazać się dobrym pomysłem.

Whisky to dobry pomysł na podarunek

Najlepszy alkohol na prezent

Jeśli wciąż nie możemy zdecydować się jaki rodzaj alkoholu kupić na prezent, to warto dowiedzieć się, co zwykle pija dana osoba, na przykład na imprezach rodzinnych bądź na spotkaniach biznesowych. Oczywiście, jednym z najbardziej klasycznych rozwiązań jest podarowanie whisky, której wybór może być stosunkowo łatwiejszy ze względu na popularność jej wielu marek. 

Ciekawą opcją może być armaniak, który można zakupić w nieco korzystniejszych cenach niż whisky, dzięki czemu możemy postawić tutaj na starszą i lepszą jakościowo butelkę. Pozostaje nam także wódka, którą proponujemy podarować w tych mniej formalnych okolicznościach; może być ona dobrym prezentem dla osoby z naszej rodziny.