Ruszyła już 6 promocja z udziałem Kart Kredytowych Citibanku. Tym razem w okresie od 13.03.2017 r. do 31.05.2017 r. za wyrobienie Simplicity lub MasterCard World możemy otrzymać voucher o wartości 500 zł lub 300 zł do internetowego sklepu Empik. Z promocji skorzystają osoby, które od 1 stycznia 2015 r. nie posiadały głównej Karty Kredytowej Citibanku. Ta promocja w odróżnieniu od 4 innych w Citibanku, które trwają i nadal są aktualne różni się tym, że niestety naraża nas na dodatkowe koszty jeżeli zdecydujemy się otrzymać voucher na 500 zł. Wynika to z tego, że jednym z warunków są transakcje gotówkowe. Wykonując kartą kredytową operacje gotówkowe takie jak przelewy czy wypłaty bank z automatu pobiera od wykorzystanego limitu odsetki – nie ma tutaj okresu bezodsetkowego. Jak się więc domyślacie warunki do zdobycia vouchera o wartości 300 zł i 500 zł różnią się. Ale o tym poniżej.

Warunki promocji

Zasady promocji nie są skomplikowane i łatwo je spełnić, przy czym musicie zastanowić się, która opcja jest dla Was bardziej korzystna. Otrzymanie vouchera i tak może nam się opłacać. Aby skorzystać z promocji bez względu na to czy jesteśmy zainteresowani otrzymaniem vouchera na 500 zł czy na 300 zł należy:

  • wypełnić formularz rejestracyjny za pośrednictwem dedykowanej strony promocji (wówczas skontaktuje się z nami konsultant Banku, aby przeprowadzić dalszą procedurę konieczną do podpisania umowy i zbada naszą zdolność kredytową)
  • następnie po podpisaniu umowy musimy zalogować się co najmniej raz do bankowości elektronicznej Citi lub aplikacji mobilnej banku najpóźniej do końca drugiego miesiąca po zawarciu umowy. Jeżeli umowę zawieramy w marcu to najpóźniej do końca maja musimy spełnić warunek.

W zależności od wartości vouchera musimy spełnić jeszcze jeden dodatkowy warunek:

Voucher 300 zł

Decydując się na 300 zł premii musimy wykonać transakcje bezgotówkowe naszą Kartą Kredytową na łączną kwotę 500 zł. Transakcje mogą być wykonane w dowolnym punkcie handlowo – usługowym lub przez Internet i nie mogą być zwrócone ani anulowane. Transakcji może być kilka, ważne aby do końca drugiego miesiąca po zawarciu umowy łączna kwota naszych operacji wyniosła 500 zł. Nie liczą się tu przelewy z Karty oraz wypłaty środków z bankomatu.

Voucher 500 zł

Decydując się na 500 zł premii musimy wykonać jedną z 3 operacji, jaką narzuca na nas regulamin, czyli

  • wykonać przelew na kwotę 500 zł i rozłożyć go na raty w ramach Planu spłat ratalnych „Komfort” lub
  • uruchomić dodatkowy limit kredytu do umowy o Kartę Kredytową na kwotę minimum 1000 zł (jest to jednorazowy i nieodnawialny przelew rozkładany na raty w Planie spłat ratalnych „Komfort”) lub
  • rozliczyć jedną transakcję bezgotówkową na kwotę minimum 500 zł i rozłożyć ją na raty w ramach Planu spłat ratalnych „Komfort” (transakcja bezgotówkowa jaką wykonamy nie może być zapłatą za rachunki)

Wybierając voucher na kwotę 500 zł bez względu na to jaki warunek spełnimy musimy za niego zapłacić. Zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji, opłata za transakcję gotówkową przy użyciu Karty oraz przelew z Rachunku Karty kosztuje 6% wartości transakcji, nie mniej niż 10 zł. Oznacza to, że wykonując przelew na kwotę 500 zł zapłacimy za niego 30 zł, plus odsetki od wykorzystanego limitu, które naliczają się już od pierwszego dnia od momentu wykonania transakcji.

Prowizja za rozłożenie Transakcji na raty w ramach Planu spłat ratalnych „Komfort” jest ustalana indywidualnie, jednak w Tabeli Opłat znajdziemy zapis, że jest to nie więcej niż 20% od kwoty transakcji. Zakładając czarny scenariusz, że Bank pobierze od na maksymalną prowizję to w przypadku transakcji na kwotę 500 zł zapłacimy jednorazowo 100 zł, a w przypadku transakcji na 1000 zł zapłacimy 200 zł prowizji. Wzór jest prosty: kwota transakcji x % od kwoty transakcji = kwota prowizji (np.: 500 zł x 20% = 100 zł prowizji).

Opłata operacyjna za obsługę Planu Spłat ratalnych „Komfort” dla Dodatkowego Limitu kredytu, dodana do kwoty miesięcznej raty to koszt 30 zł miesięcznie. Jak udało nam się ustalić na Infolinii Banku minimalna ilość rat za rozłożenie płatności na raty to 12 miesięcy, więc 360 zł a to już znacznie obniża wartość naszej nagrody. Co prawda najprawdopodobniej decydując się na rozłożenie transakcji na raty, możemy spłacić szybciej, czyli np. po pierwszym miesiącu i nie powinno wpłynąć to na otrzymanie nagrody, ale Konsultant pewności chyba nie miał 😉 Nie ma o tym mowy w Regulaminie, więc wszystko wskazuje na to, że miał rację, jednak ja chyba nie ryzykowałabym aż tak bardzo.

Najbezpieczniej jest więc wybrać Kartę Kredytową Simplicity i zdecydować się na voucher o wartości 300 zł oraz rozliczyć łącznie transakcje bezgotówkowe na kwotę 500 zł. Ta opcja daje nam gwarancję  odebrania pełnej kwoty vouchera, czyli 300 zł oraz nie poniesienia opłat dodatkowych związanych z Kartą oraz wykonaną transakcję o ile spłacimy ją w terminie podanym na wyciągu.

 Przyznanie nagrody

Informacja o przyznaniu vouchera w kwocie 300 zł lub 500 zł zostanie nam przekazana przez Bankowość internetową najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o Kartę (jeżeli umowę zawieramy w marcu, to do końca czerwca otrzymamy informację o otrzymaniu z voucherem).  Voucher jest ważny do 31.12.2017 r. a żeby go wykorzystać musimy posiadać konto w sklepie internetowym Empik.

Do momentu przyznania nagrody musimy posiadać aktywną Kartę Kredytową. Po otrzymaniu i wykorzystaniu vouchera możemy zrezygnować z Karty bez ponoszenia dodatkowych konsekwencji.

Jaką Kartę Kredytową wybrać?

O różnicach między Simplicity i MasterCard World piszemy Wam przy każdej promocji, która dotyczy Citi Banku. Ale dla przypomnienia o karcie Simplicity, możecie przeczytać w artykule Karta Kredytowa Citi Simplicity, jej główną zaletą jest brak opłat, w tym opłaty rocznej, brak opłaty za wydanie i posiadanie karty głównej i karty dodatkowej. Karta World MasterCard jest droższa, co możecie zobaczyć w porównaniu poniżej (jej utrzymanie miesięcznie kosztuje 18 PLN), ale ma więcej programów punktowych, które możemy wymienić na nagrody, rabaty i inne vouchery.

 

[table id=9 /]

PRZYDATNE DOKUMENTY

Regulamin oferty „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i zdobądź voucher do sklepu empik.com – edycja II”

Aktualna Tabela Opłat i Prowizji dla Kart Kredytowych Citi Banku

DO ZAKOŃCZENIA PROMOCJI POZOSTAŁO:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)