Wydaje się, że dzisiaj trudno obejść się bez konta bankowego. Z pewnością znajdą się osoby, które nie mają rachunku w banku, ale jednak większość z nas zakłada go, chociażby po to, by otrzymać wynagrodzenie za pracę. Choć wiele można zrobić bezgotówkowo, to jednak gotówka się przydaje. Czy da się wypłacać ją z bankomatu bez opłat?

Bezpłatne wypłaty w bankomatach

Powoli zaczynają dominować transakcje bezgotówkowe. Widoczne jest to przede wszystkim w sklepach. Większość z nas nie nosi przy sobie gotówki, ale bez trudu może zapłacić za zakupy. Czy to korzystając z karty wydanej do konta, czy dzięki aplikacji w telefonie. Bywa jednak tak, że gotówka jest potrzebna, a środki są zgromadzone wyłącznie na koncie. Wówczas trzeba je wypłacić z bankomatu. Czy da się to zrobić bezpłatnie? Okazuje się, że tak.

To jeden ze sposobów, w jaki banki zachęcają klientów, by zakładali u nich konta. Dzisiaj przy takiej konkurencyjności ofert, jest to całkowicie zrozumiałe. O tym pomyśle, ale i innych praktykach przeczytasz w internecie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak banki zachęcają nowych klientów, zobacz banki365.pl i zapoznaj się z całą gamą udogodnień. Jednak jakby nie patrzeć, to że można bezpłatnie podjąć pieniądze z konta, jest bardzo istotne. Wszak wydaje się wręcz oczywiste, że trzeba mieć możliwość otrzymania własnych pieniędzy. Ale czy tak jest naprawdę?

Bankomaty bez prowizji – czy to możliwe?

Dawniej było tak, że większość banków miała swoje siedziby. W nich w okienku można było wypłacić i wpłacić pieniądze, ale często był również bankomat – w środku lub na zewnątrz. Z reguły wypłaty z macierzystego bankomatu były bezpłatne.

Dzisiaj z uwagi na koszty utrzymania takich placówek i przeniesienie usług głównie do Internetu, często siedziby banków są zamykane. Bywa tak, że wraz z nimi znikają także bankomaty. Nie ma co się dziwić. To również kosztuje. Coraz częściej na mapach miast pojawiają się za to urządzenia, które pozwalają na wypłaty pieniędzy przez klientów więcej niż jednego banku. Jednak nie zawsze jest to bezpłatne.

Zanim założy się konto w banku, warto upewnić się, w jakich bankomatach można wypłacać gotówkę. Interesujące powinno być to, gdzie będzie to bezpłatne. Banki, chcąc pozyskać klientów, z reguły umożliwiają bezpłatne podjęcie gotówki. Bywa jednak, że jest to obwarowane dodatkowymi warunkami. Jakimi?

W jakich bankach opłaca się wypłacać gotówkę?

Czy są banki, w których opłaca się wypłacać gotówkę? Niestety to jest tak zmienne i zależne od konkretnej oferty, że trudno to generalizować. Warto jednak wiedzieć, że są banki, które umożliwiają bezpłatną wypłatę gotówki.

Zdarza się, że zależy to od kwoty, jaką chce się wypłacić. Są banki, które pobierają prowizję, gdy kwota jest za duża lub za mała. Warto to sobie sprawdzić. Czasem lepiej iść raz po większą kwotę, a czasami zdecydowanie lepiej wypłacać mniejszą pulę a częściej.

Bywa tak, że ma się określoną ilość bezpłatnych wypłat. Dotyczy to zarówno macierzystych bankomatów, jak i tych sieciowych. Tutaj oczywiście warunkiem jest rodzaj rachunku, wysokość wpływów.

Są banki, które oferują dodatkowo płatną usługę bezpłatnych wypłat z wszystkich bankomatów. Przy częstych wypłatach jest to zdecydowanie lepsza opcja niż prowizja.

W jakich bankach opłaca się wypłacać gotówkę? W każdym! Zależy to jednak od tego, jaki ma się rachunek, a co za tym idzie – jakie warunki się wynegocjowało. To, co istotne, to dowiedzieć się, jak to wygląda w ofercie, jaką się ma, żeby nie być niemiło zaskoczonym, gdy zajdzie konieczność wypłaty gotówki.