Kryptowaluty na przestrzeni ostatnich lat stały się bardzo popularną formą inwestowania. Od momentu pojawienia się jako pierwszego Bitcoina, dziś do dyspozycji mamy kilkanaście różnych walut wirtualnych. W które z nich warto inwestować i dlaczego?

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to stosunkowo nowy twór, który pojawił się na rynku po raz pierwszy w 2009 roku. Do dziś nie ma się pewności co do tego, kto stworzył Bitcoina, a zdania na ten temat są podzielone. Co to są waluty kryptograficzne dowiesz się z korporacyjny.net, gdzie pojęcie to zostało dokładniej wyjaśnione. Ich działanie bazuje właśnie na wspomnianej kryptografii, której zadaniem jest przechowywanie informacji o tym, jakie jednostki się posiada. Jest to specjalny system, powiązany z portfelami, do których potrzebny jest specjalny klucz. To obecnie jedna z popularniejszych form inwestowania, a w ostatnich latach, na rynku pojawiło się wiele innych wirtualnych walut.

Bicoin

Jeżeli chodzi inwestycję, Bitcoin wciąż pozostaje na szczycie popularności. Jest to do dziś jedna z najczęściej kupowanych kryptowalut dostępnych praktycznie wszędzie. Pomimo faktu pojawiania się wielu innych walut wirtualnych, Bitcon wciąż jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o ważność na rynku. Co więcej, jest on na tyle powszechny, że wiele firm uznaje go jako pełnoprawną formę płatności. Coraz więcej banków także do swoich ofert włącza możliwość transakcji Bitcoinem.

Ethereum

To druga po Bitcoinie najpopularniejsza kryptowaluta. Powstała dużo później, bowiem w 2015 roku. Jest to jednak coś więcej niż tylko waluta wirtualna, ponieważ udostępnia sieć, która pozwala wielu firmom, zwłaszcza deweloperom tworzenia projektów. Jego wartość jest zdecydowanie niższa niż Bitcoina, jednak w stosunku do innych kryptowalut znacznie je wyprzedza. Największą zaletą Ethereum (ETH) jest przede wszystkim unikalna technologia i duże możliwości.

Kryptowaluta Litecoin

Ta kryptowaluta powstała w 2011 roku i była pewną nowinką, a dzięki unikalnej technologii, jest znacznie szybsza jeżeli chodzi o realizację transakcji. Popularnie nazywany jest też „srebrem internetu”. Do dziś wciąż poprawia swoją sieć, zwłaszcza w kontekście anonimowości i stanowi pewne uzupełnienie dla samego Bitcoina. Póki co wartość Litecoina nie należy do wysokich, ale jeżeli jeszcze usprawnią szybkość transakcji, może się to zmienić.

Polkadot

Choć nazwa tej kryptowaluty wydaje się mocno „polska”, wcale taka nie jest. Została stworzona w okolicach 2016 roku, a założycielem jest twórca innej kryptowaluty, czyli Ethereum. Ta konkretna waluta wirtualna dedykowana jest przede wszystkim prawdziwym inwestorom i tym osobom, które realnie i zawodowo zajmują się handlem na giełdzie. Ma pomagać w szybkim zarabianiu pieniędzy.

Binance Coin

Binance Coin to jedna z nowszych kryptowalut, która opiera się na tokenach i wykorzystywana jest przy okazji giełd kryptowalut Binance. Najważniejszą funkcją tej wirtualnej waluty jest obniżenie prowizji za wykonywane transakcje na giełdzie.