Większość z nas ma na głowie wiele obowiązków i nie znajduje już czasu, aby zadbać o zdrowe odżywianie. Dieta cateringowa jest nowoczesnym rozwiązaniem żywieniowym, które coraz częściej stosujemy. Jest idealną opcją dla osób zapracowanych. Wystarczy tylko otworzyć pudełko i wyłożyć danie na talerz. Co więc warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to rozwiązanie, które zostało opracowane specjalnie z myślą o zaspokojeniu potrzeb konkretnej grupy klientów. Głównym celem jest oferowanie zbilansowanych pod względem odżywczym dań o niskiej zawartości kalorii. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które chcą schudnąć. 

Do głównych zalet cateringu dietetycznego należą:

  • Jedzenie w zdrowy sposób bez konieczności tracenia czasu na przygotowywanie posiłków;
  • Kontrolowanie ilości przyjmowanych kalorii, co jest szczególnie ważne dla osób, które starają się schudnąć; 
  • Kryterium ekonomiczne — to model odżywiania, który pomaga zaoszczędzić pieniądze. 

Czy dieta pudełkowa jest kaloryczna?

Zawartość kalorii w większości produktów spożywczych jest wyraźnie oznaczona na opakowaniach. Jednak wiele osób nie rozumie zawartości kalorycznej składników, których używają do przygotowania własnych posiłków. Ważne jest, aby znać skład każdej potrawy, którą się spożywa, aby utrzymać obecną wagę lub schudnąć. Często mówi się, że 2000 kalorii wystarczy, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji. 

W rzeczywistości tempo metabolizmu każdego z nas jest inne. Zawartość kaloryczna potrawy może być odmienna dla każdego, kto ją spożywa. Jest wyrażana w kilogramach na dzień na osobę. Innymi słowy, jest to ilość energii, jaką organizm uzyska z jednego kilograma pożywienia.

Jak znaleźć odpowiednią usługę dietetyczną?

Ważne jest, aby znać różnicę między cateringiem dietetycznym a usługą dietetyczną. Pierwszy z wymienionych dotyczy usługi żywieniowej, która została stworzona specjalnie z myślą o utracie wagi. Jest on zazwyczaj bardzo niskokaloryczny, zwykle zawiera nie więcej niż 100 kalorii na sztukę. 

Jeśli masz dostęp do odpowiedniego cateringu dietetycznego, będziesz mógł jeść bez zmartwień. Druga z wymienionych opcji ma na celu zaspokojenie wszystkich potrzeb żywieniowych. Jest ona zazwyczaj bardziej treściwa i może obejmować danie główne, deser i napój. Dobrze jest wybrać usługę dietetyczną, która zapewnia taką liczbę kalorii, jakiej potrzebujesz. 

Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej usługi dietetycznej jest zapytanie znajomych, którzy już z niej korzystali, jak im się sprawdziła. Można też poprosić o radę lekarza. Jeżeli chcesz poświęcać czas na zdrowe nawyki żywieniowe, możesz skorzystać z cateringu dietetycznego w Białymstoku

Główną zaletą jest codziennie inne menu, które jest doskonale dopasowane do naszych preferencji żywieniowych. Dodatkowo możesz zapłacić za catering dietetyczny około 40 złotych za dzień, co będzie komfortowym rozwiązaniem dla Twojego portfela.