Czy deratyzacja to proces wymagający przygotowania? Czym on tak właściwie jest? Ze względu na duże znaczenie deratyzacji i przeprowadzania jej w odpowiednich momentach, zdecydowaliśmy się przybliżyć ten temat. Jest to ważne zwłaszcza z tego względu, że dla wielu deratyzacja w Białymstoku to coś zupełnie nieznanego.

Deratyzacja Białystok — co musisz wiedzieć?

Zastanawiasz się, co to jest deratyzacja? Odpowiedź jest prostsza, niż myślisz. To proces zwalczania gryzoni. Można go przeprowadzić na kilka sposobów. Dobrze byłoby, aby o wyborze adekwatnej metody decydowali zawodowcy, którzy znają się na swojej pracy.

Deratyzację mieszkania czy dowolnego innego obiektu zawsze powinna przeprowadzać fachowa firma deratyzacyjna jak np. Stander oferująca usługę deratyzacji w Białymstoku. Deratyzacja to jedna z kilku głównych obszarów jej działalności. Przedsiębiorstwo działa na rynku od wielu lat.

Warto przybliżyć nieco kwestię tego, na czym konkretnie polega deratyzacja. Otóż stosuje się dwa główne rodzaje metod:

  • mechaniczne,
  • chemiczne.

Jeśli chodzi o deratyzację z użyciem metod mechanicznych, mowa tutaj po prostu o pułapkach. Mogą to być tak zwane pułapki żywołowne lub sprężynowe. Jednak rzadko kiedy zastosowanie samych tylko pułapek daje pozytywne rezultaty. Zwykle konieczne jest wykorzystanie rodentycydów. Mowa o środkach chemicznych, czyli po prostu trutkach.

Profilaktyczna deratyzacja — co musisz wiedzieć?

Wymienione powyżej metody służą zwalczaniu szczurów i myszy, które już pojawiły się w budynku. Jednak deratyzacja to tak naprawdę pojęcie o wiele szersze. Deratyzacja to również szereg działań profilaktycznych. Mowa tutaj o wszelkich czynnościach mających na celu zapobieganie pojawieniu się w budynku szkodników.

Do tego typu działań należy między innymi uszczelnienie pomieszczenia. Zakłada się, że nie mogą występować żadne szczeliny większe niż 6 mm. Wystarczy tak niewielki otwór, aby do wnętrza przedostała się mysz. Natomiast szczurowi wystarczy zaledwie 12 mm. Ponadto firma deratyzacyjna w ramach działań profilaktycznych rozkłada karmniki dla gryzoni. Zawierają one trutkę, którą gryzonie spożywają, po czym padają.

Obowiązkowa deratyzacja w szkole i nie tylko

Warto zaznaczyć, że w niektórych przypadkach deratyzacja w Białymstoku (lub w innych ośrodkach miejskich jest obowiązkowa. Przykładowo deratyzacja w szkole to obowiązek dyrekcji. Chodzi tutaj o odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci. Deratyzacja jest niezbędna, aby zachować odpowiednie warunki higieniczno-sanitarne. Przeprowadza się ją również w szpitalach, urzędach, a także w blokach mieszkalnych.

Ile kosztuje deratyzacja domu i jak się przygotować?

Zastanawiasz się pewnie, ile kosztuje deratyzacja domu? Jest to zależne od wielkości budynku oraz populacji gryzoni. Zasadniczo koszt nie przekracza kilkuset złotych. Zawiera on już audyt i przygotowanie strategii działania, a także późniejsze monitorowanie efektów. 

Jeśli chodzi o przygotowanie, deratyzacja w zasadzie go nie wymaga. Dzisiaj firmy deratyzacyjne działają bezinwazyjnie. Tym bardziej nie warto zwlekać z przeprowadzeniem deratyzacji mieszkania czy dowolnego innego obiektu, któremu zagrażają gryzonie.