Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło wam się stłuc butelkę z winem niosąc ją w prezencie znajomym w papierowej torebce, która tuż przed klatą się uszkodziła – łączymy się z Tobą w cierpieniu. Z pewnością więcej było sprzątania, niż to warte. Któż mógłby wiedzieć, że istnieje coś takiego, jak ekologiczne zabezpieczenie butelek.

Ekologiczne zabezpieczenie butelek – co to takiego?

Ekologiczne zabezpieczenie butelek to nic innego jak opakowanie na wino lub inny trunek, które zostali wykonane z tektury o elastycznych właściwościach. Kształtem przypomina rękaw, który zabezpiecza butelkę przed uszkodzeniem. Co jest istotne, to fakt, że rękaw tekturowy jest przyjazny środowisku, ponieważ w przeciwieństwie do plastikowych substytutów, znacznie łatwiej poddaje się procesowi recyklingu lub biodegradacji. Zaletą produktu jest również fakt, że jest to rękaw wielorazowy, który posłuży nam dłużej podczas chociażby transportu butelek.

Czy ekologiczne zabezpieczenie butelek można wykorzystać podczas pakowania prezentu?

Do swoich praktycznych i ekologicznych zalet ekologicznych zabezpieczeń butelek należy zaliczyć także możliwość zapakowania w ten sposób trunku na prezent. Rękawy zabezpieczające mają bardzo przyjazny wygląd I niewiele trzeba, aby prezentowały się jeszcze lepiej. Wystarczy trochę sznurka, wstążka i już butelkę z dobrym winem można podarować komuś bliskiemu. Nie musisz się obawiać, że rękaw będzie za mały albo za duży. Dostępne są one w kilku rozmiarach o długości 22, 27, 31 centymetrów, więc idealnie dopasują się do większości butelek.

Nie tylko butelki

Rękawy ekologiczne można wykorzystać nie tylko do pakowania trunków alkoholowych. Nadadzą się do soków i syropu oraz produktów zamkniętych w szklanych słoiczkach. Mogą to być przetwory spożywcze, oleje, kosmetyki i wiele innych. Można w nie zapakować również szklane kieliszki lub szklanki, jeżeli planujemy przeprowadzkę. Zatem ekologiczne zabezpieczenie butelek sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze szklanymi rzeczami.

Gdzie można kupić tekturowe rękawy?

Ekologiczne zabezpieczenie butelek i słoików możesz kupić w sklepie internetowym z produktami do pakowania prezentów, paczek, a także żywności. Obok tekturowych rękawów znajdziesz także wiórki papierowe, papier do pakowania, pudełka i wiele innych przydatnych produktów. Dzięki szerokiemu wyborowi możesz skomponować proces pakowania produktu w swojej firmie i stworzyć swoją własną linię pakowania. Nie ważne czy zarządzasz dużą firmą czy małą manufakturą, w każdej niezbędne są produkty do pakowania paczek i towarów, zwłaszcza przy wysyłce że sklepu internetowego.