Paysafecard online to system płatności, który po raz pierwszy pojawił się w 2000 roku w Austrii. Zasadniczo jest to karta przedpłacona, która nie wymaga do działania konta bankowego. To znaczy, użytkownicy nie muszą nikomu udostępniać swoich danych osobowych. Sama karta to w rzeczywistości voucher, który zawiera 16-cyfrowy kod PIN. Kartę można kupić w fizycznych punktach, takich jak stacje benzynowe, sklepy itp. Obecnie Paysafecard jest oferowana w ponad 650 000 lokalizacji na całym świecie.

Jakie są zalety systemu Paysafecard online?

Istnieje karta przedpłacona Paysafecard obsługiwana przez Mastercard, która umożliwia dokonywanie płatności tak jak karta kredytowa. Aby konto było pełne, klienci po prostu wykonują wcześniejsze doładowanie Paysafecard na swoją kartę przedpłaconą. Dzięki temu mogą swobodnie używać karty do płatności online lub offline. Ponadto Paysafecard online oferuje bezpłatną aplikację mobilną. Za jej pomocą klienci mogą sprawdzić najbliższą lokalizację, w której mogą kupić voucher. Użytkownicy mogą też sprawdzić swoje aktualne saldo. Kolejną zaletą Paysafecard jest możliwość płacenia w obcej walucie.

Jak korzystać z Paysafecard?

Aby skorzystać z Paysafecard online, klient kupuje specjalny kupon w jednym z punktów sprzedaży offline. Gdy kupujący dokonuje zakupów online, do zapłaty używa kodu z kuponu. Aby sprawdzić pozostałe saldo, konsument może skorzystać z aplikacji internetowej. Jeśli wystarczy środków, może wykorzystać aktualny voucher do innych zakupów. Ponadto, jeśli jest to zakup z wysokimi cenami, klient może połączyć do 10 kuponów.

Model biznesowy i stawki Paysafecard Online

Firma Paysafecard zarabia różne proporcje wolumenu transakcji handlowców, dzielone z partnerami dystrybucyjnymi. Nie pobierają od konsumenta żadnych opłat za zakup i korzystanie z Paysafecard online, a także sprawdzenie salda kodu PIN lub jego historii płatności online.

Opłaty obowiązują tylko w następujących sytuacjach:

  • 12 miesięcy po zakupie Paysafecard firma pobiera od użytkowników opłatę administracyjną od pozostałego salda miesięcznie, która zostanie automatycznie potrącona z ich kredytu.
  • Zwrot środków pozostających na Paysafecard wymaga od klienta podania swoich danych osobowych, kopii ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem, danych konta bankowego oraz danych PIN-u Paysafecard, o którym mowa. Zwykle opłata za zwrot zostanie potrącona z pozostałego kredytu Paysafecard.
  • W przypadku płatności w innej walucie niż powiązana z otrzymanym kodem PIN, Paysafecard pobiera opłatę w wysokości zwykle 2%.

Bezpieczeństwo Paysafecard Online

Paysafecard oferuje weryfikację dwuskładnikową dla logowania do aplikacji. Aby jednak dokonać zakupu za pomocą bonu gotówkowego lub e-kuponu, wystarczy wprowadzić kod PIN bonu. Oznacza to, że jeśli ktoś zdobędzie Twój kupon, może dokonać zakupów.

Regulamin stwierdza, że ​​obowiązkiem klienta jest zabezpieczenie kodu PIN i przegląd transakcji. Jeśli po przejrzeniu zakupów klient uważa, że ​​doszło do nieuczciwych zakupów, musi skontaktować się z Paysafecard w celu otrzymania nowego kodu PIN. Wszystkie transakcje z wykorzystaniem kuponów będą traktowane jako autoryzowane przez klienta (brak zwrotów za nieuczciwe zakupy).

Zgodnie z regulaminem Paysafecard Online, każdy klient, który ma konto bez limitów, może ubiegać się o kartę Mastercard. Jedynym warunkiem jest to, aby konto Unlimited nie zostało zawieszone, a klient miał wystarczające środki na pokrycie pierwszej rocznej opłaty Mastercard. Klienci muszą wypełnić wniosek na stronie Paysafecard w celu rejestracji karty; firma jest upoważniona do zażądania dowodu tożsamości, jeśli jest to konieczne do zakończenia procesu rejestracji. Jeśli wnioskodawca ma mniej niż 18 lat, musi przedstawić pisemny dowód zgody rodzica lub opiekuna podczas rejestracji.

Karta MasterCard zostanie wysłana do wnioskodawców 14 dni po wypełnieniu wniosku i rejestracji karty. Jeśli klient ma mniej niż 18 lat, otrzyma kartę Mastercard Youth Card, której nie można używać do celów hazardowych.