Rok 2020 minął pod znakiem spektakularnych wzrostów Bitcoina i rosnącymi cenami innych kryptowalut. Otoczenie ekonomiczne na świecie oraz coraz większa atrakcyjność tej grupy aktywów sprzyja dalszym wzrostom. Jednocześnie nikt nie wie, w jaki sposób zachowają się rynki. Na szczęście istnieje wiele przesłanek, które wskazują na najbardziej prawdopodobne scenariusze. Każdy szanujący się inwestor powinien, chociaż dowiedzieć się, jakie mogą być najlepsze krytpowaluty na rok 2021. Na pewno poszerzy to jego horyzonty inwestycyjne.

Kryptowaluty o największym potencjale

Poniżej wymieniono cyfrowe waluty, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Posiadają wysoką pozycję w rankingu CoinMarketCap, mają udokumentowaną historię i należą do najbardziej rokujących projektów spośród wszystkich znanych DeFi. W przypadku każdej podejmowanej decyzji towarzyszy jej zróżnicowany poziom ryzyka. Najlepsze inwestycje to takie, które oferują dobry stosunek ryzyka w stosunku do spodziewanej nagrody. Tak samo jest w tym przypadku. Najlepsze kryptowaluty na rok 2021mogą okazać się tymi, które nie dadzą spodziewanej stopy zwrotu. Jednocześnie warto dzięki nim znać specyfikę rynku i fundamenty. Może to bardzo pomóc w podejmowaniu decyzji, które ostatecznie będą sumą wypadkową całej wiedzy inwestora.

Bitcoin

Jest to najstarsza i najbardziej znana cyfrowa waluta. W poprzednim roku pobiła rekord z 2017 roku pokonując 20 tysięcy dolarów za monetę. W przeszłości BTC zyskiwał popularność w krajach, gdzie panował kryzys i lokalna waluta ulegała dewaluacji. Obecnie na fali pakietów stymulacyjnych w USA może się okazać, że sporo Amerykanów zainwestuje w Bitcoina. Kryptowaluty są jednym z aktywów, które przez wiele osób są traktowane jako ucieczka od inflacji. Za BTC opowiada się coraz większy udział wielkich instytucji finansowych, które chcą zwiększyć swoje zaangażowanie w ten projekt.

Stellar

Jest to coraz popularniejsza moneta w środowisku Fintech. Żadne poważne zestawienie, które prezentuje najlepsze kryptowaluty na rok 2021 nie może się bez niej obyć. Użytkowniicy tego projektu mogą dowolnie transferować i przechowywać środki za pomocą sieci blockchain. Cały proces jest obarczony niewielkimi mikropłatnościami, które nie uszczuplają kieszeni. Kryptowaluta jest już zintegrowana z kilkoma firmami technologicznymi. Umożliwia transakcje w systemie pomostowym, takim jak stablecoin.

Tezos

Tezos jest często wskazywane jako najlepsze krytpowaluty na rok 2021. Stanowi ewolucyjny krok naprzód w tworzeniu samodzielnych sieci blockchain. Dzięki ulepszeniu Delphi waluta przyciągnęła nowych inwestorów do projektu. Jej zastosowanie powoli zbliża ją do przemysłu gier wideo czy branży rozrywkowej. Czyni to Tezos jeszcze atrakcyjniejszym projektem od konkurentów.