Czy w czasach pandemii opłaca się zaciągać kredyt gotówkowy? Co się zmieniło? Jakie pozytywne i negatywne zmiany zaszły w sektorze bankowym w związku z koronawirusem? Przedstawiamy najważniejsze, aktualne informacje.   

Kredyt gotówkowy online w czasie pandemii

Kredyty gotówkowe objaśniają, aktualizują informacje, takie strony jak wnioskomat.com, można tam doczytać o zmianach jakie zaszły w bankach, w związku z pandemią koronawirusa. I choć nie wszystkie z nich są korzystne dla kredytobiorców, to zaczniemy od tych pozytywnych zmian… Aby zwiększyć bezpieczeństwo klientów i pracowników, coraz więcej banków zaczęło umożliwiać zaciągnięcie kredytu gotówkowego bez nawiązywania osobistego kontaktu w placówce. Kredyt gotówkowy można już zaciągać bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić niezbędne dokumenty online i czekać na umowę, którą dostarczy nam kurier. Wzięcie kredytu gotówkowego online jest dość proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu, a przede wszystkim jest bezpieczne zarówno dla kredytobiorców, jak i dla pracowników banków.

A gdzie można zaciągnąć taki kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu? Między innymi w banku Citi Handlowy, BNP Paribas, Alior Banku, mBanku czy w ING Banku Śląskim.

Obniżenie stóp procentowych

Dobrą wiadomością dla kredytobiorców jest również fakt, że w związku z pandemią koronawirusa Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się już trzykrotnie obniżyć stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego. W związku z tym obniżyło się również maksymalne oprocentowanie kredytów gotówkowych i pożyczek. We wrześniu 2020 roku wartość stopy referencyjnej wynosiła 0,10%, stopy lombardowej 0,50%, a depozytowej 0,00%. Z kolei stopa redyskontowa weksli wyniosła 0,11%, a dyskontowa weksli o jeden procent więcej.

Jak koronawirus wpłynął na ocenę zdolności kredytowej?

A jakie zmiany zaszły w kwestii oceny zdolności kredytowej? Czy przez pandemię trudniej jest otrzymać kredyt w banku? Niestety tak. Banki z jeszcze większą uwagą podchodzą do oceny wiarygodności kredytowej swoich klientów. Pandemia wpłynęła negatywnie na zarobki Polaków, ponadto wiele osób całkowicie straciło pracę. Nie dziwi zatem fakt, że banki są ostrożniejsze i wnikliwiej sprawdzają naszą zdolność kredytową.   

Wakacje kredytowe a koronawirus

Dobrą wiadomością dla kredytobiorców jest również wprowadzenie możliwości zawieszenia spłaty kredytu w powodu pandemii koronawirusa. Dzięki takim wakacjom kredytowym, kredytobiorcy mogą odroczyć spłatę zadłużenia na trzy miesiące, bez naliczania odsetek i innych opłat. Pod warunkiem, że w wyniku pandemii stracili oni główne źródło dochodu. Oczywiście w tym przypadku wydłuża się również okres kredytowania. Sama procedura związana z otrzymaniem takich wakacji kredytowych nie jest zbyt skomplikowana, wszelkie wnioski klient może dostarczyć drogą elektroniczną. A w jakich bankach można liczyć na wakacje kredytowe w związku z pandemią koronawirusa? Między innymi w PKO Banku Polskim, mBanku, w Banku Millennium czy ING Banku Śląskim.