Tapety, fototapety czy okleiny, wielu z nas utożsamia z dawnym wystrojem wnętrz, jaki panował w domach naszych rodziców czy dziadków. Smutne, pasiaste kolory, nierówna faktura, albo krzyczące oceany z palmami, które w zasadzie nie pasowały do niczego i pokrywały całe ściany, bardziej szpeciły niż poprawiały wygląd, ale za pewne wszyscy pamiętamy te czasy. Warto jednak wyrzucić z głowy wspomnienie o niepasującym do niczego materiale przyklejonym do ściany sprzed kilkunastu lat, ponieważ współczesne technologie, wydruki i aranżacja wnętrz zmieniła się diametralnie, a fototapety w nowej odsłonie co raz częściej goszczą we współczesnych domach i biurach.

Szeroki wybór wydruków

Fototapety zachwycają bogatym wzornictwem. W zasadzie możemy znaleźć na nich wszystko o czym tylko zamarzymy. Dzika przyroda, dżungla, kwiaty, abstrakcje, geometria, krajobrazy, miasta, w zasadzie lista dostępnych motywów nie ma końca. Intensywność kolorów i szczegółowo odwzorowane detale to kolejny element, który zasługuje na uwagę, podobnie jak fakt, że współczesne motywy dostępne są w wielu formatach i rozmiarach, co sprawia, że dopasujemy je w każdej przestrzeni.

Oryginalne aranżacje

Zakup fototapety nie oznacza, że musi ona pokryć wszystkie ściany znajdujące się w pomieszczeniu. W zależności od tego na jaki wzór się zdecydujemy, możemy umieścić go na jednej ścianie lub jej połowie w pionie czy poziomie. Możemy wybrać format, który bardziej będzie przypominał obraz nad łóżkiem w sypialni. Ciekawą opcją jest także umieszczenie fototapety z intersującym wzorem przy wypoczynku w salonie, albo na ścianach skośnych, które ciężko zagospodarować, a dzięki wydrukowi sprawiają wrażenie w pełni wykorzystanych. Fototapety będą idealnym zdobnictwem pokoi dziecięcych i młodzieżowych. W każdym pomieszczeniu dobrane ze smakiem i połączone z innymi elementami wystroju będą stanowiły orzeźwiający akcent kolorystyczny.

Nie tylko do ścian

Chociaż głównie fototapety wykorzystujemy do dekorowania przestrzeni ściennych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je na meblach czy drzwiach. Przesuwne szafy, aneks kuchenny, szuflady od komody dziecięcej czy blat stołu w sali konferencyjnej biura mogą zyskać nowy i niebanalny wygląd dzięki ciekawym kompozycjom. Fototapety są samoprzylepne, a więc umieszczenie ich na dowolnej powierzchni nie stanowi najmniejszego problemu, dlatego warto dać ponieść się wyobraźni i stworzyć w swoim biurze czy mieszkaniu wyjątkowy i oryginalny klimat.