Idea Bank wprowadził zmiany dotyczące oferty depozytowej, oczywiście na plus dla swoich Klientów. Jakiś czas temu pisaliśmy o Lokacie Happy Pro z oprocentowaniem 3% dla kwoty do 25 000 zł. Obecnie Lokata Happy Pro pozwala zarobić 3,5% w skali roku, dla środków do kwoty 25 000 zł i 2,7% w skali roku dla kwoty w przedziale 25 000,01 do 100 000 zł. Z oferty skorzystają wyłącznie nowi Klienci. Plusem lokaty poza jej oprocentowaniem jest również to, że nie ma koniczności zakładania do niej konta osobistego.

PARAMETRY LOKATY

Okres trwania depozytu:
3 miesiące

Ilość depozytów:
maksymalnie jedna Lokata

Kapitalizacja: Odsetki kapitalizują się po okresie umownym

Oprocentowanie: Stałe 3,5% w skali roku do kwoty 25 000 zł i 2,7% dla kwoty powyżej 25 000 do 100 000 zł

Kwota lokaty: Od 10 000 PLN do
100 000 PLN

Utrata odsetek: W przypadku zerwania umowy przed czasem

Warto zwrócić tutaj uwagę na definicję nowego Klienta. Bank określa go jako osobę, która do momentu poprzedzającego złożenie dyspozycji założenia Lokaty HAPPY PRO nigdy nie posiadała z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem umowy o produkt finansowy oraz nie złożyła wniosku o otwarcie żadnego produktu finansowego w Idea Banku bądź Lion’s Banku.

Lokata Happy Pro trwa 3 miesiące i jest lokatą odnawialną, co oznacza, że po 3 miesiącach odnowi się na oprocentowaniu standardowym obowiązującym w Banku. Masz jednak możliwość złożenia dyspozycji nieodnawiania lokaty, wówczas po zakończonym okresie środki powinny wrócić wraz z odsetkami na Twoje Konto.

Pamiętaj także, że od momentu złożenia wniosku o założenie lokaty masz 5 dni na jej opłacenie. Lepiej więc nie czekać i zrobić to od razu, po złożeniu wniosku.

LOKATA HAPPY
71,46 zł
ZA CAŁY OKRES TRWANIA UMOWY
Kwota powyżej to zysk netto po odjęciu podatku.
Okres 3 miesiące
Oprocentowanie 3,5%
Kwota 10 000 zł
Odsetki brutto 88,22 zł
Podatek 16,76 zł 
LOKATA HAPPY PRO

178,65 zł

ZA CAŁY OKRES TRWANIA UMOWY
Kwota powyżej to zysk netto po odjęciu podatku.

Okres 3 miesiące
Oprocentowanie 3,5%
Kwota 25 000 zł
Odsetki brutto 220,55 zł
Podatek 35,92 zł 

LOKATA HAPPY
54,15 zł
ZA CAŁY OKRES TRWANIA UMOWY
Kwota powyżej to zysk netto po odjęciu podatku.
Okres 2 miesiące
Oprocentowanie 4,0%
Kwota 10 000 zł
Odsetki brutto 66,85 zł
Podatek 12,70 zł 

Jak wyliczyć odsetki od lokaty?

Odsetki możemy wyliczyć według bardzo prostego wzoru. Żeby to zrobić musisz wiedzieć jaką kwotą środków dysponujesz, jaki jest okres lokaty oraz jej oprocentowanie. Pamiętaj, że od kwoty lokat musisz jeszcze odjąć podatek. Mając te wszystkie dane wystarczy zastosować prosty wzór:

kwota lokaty x okres lokaty x oprocentowanie lokaty / 365 dni = zysk z lokaty brutto (bez pobrania podatku)

zysk z lokaty brutto x 19% (podatek) = kwota podatku o jaką zostanie pomniejszona Twoja lokata

Teraz wystarczy od kwoty brutto lokaty odjąć podatek i otrzymasz sumę, jaką zarobisz na lokacie. Jeżeli nie chcesz liczyć samodzielnie, dla ułatwienia przygotowałam dla Ciebie kalkulator odsetek, w którym wystarczy, że wpiszesz datę zawarcia i zakończenia umowy, okres i oprocentowanie, a wszystkie pozostałe dane wyliczą się samodzielnie. Powodzenia!

Na koniec dodam jeszcze, że w Idea Banku przez cały czas dostępna jest oferta Lokaty Happy na 4% do kwoty 10 000 zł z bonem o wartości 200 zł do Fly.pl. Jeżeli nie byłeś jeszcze na wakacjach, warto tę ofertę rozważyć.

PRZYDATNE DOKUMENTY

Regulamin rachunków bankowych Idea Bank

Tabela oprocentowania Idea Bank

Kalkulator odsetek lokaty