Kantor, kantory wymiany walut Kęty

Na północ od Beskidu Małego, nad rzeką Sołą położone jest małopolskie miasto – Kęty. Niegdyś należało ono do księcia Władysława Opolskiego. Dzięki niemu również Kęty otrzymały lokację miejską na prawie lwóweckim. W XV w. miasto zostało sprzedane Królowi Kazimierzowi Jagiellończykowi. I tak Kęty stały się miastem królewskim.

W kolejnym wieku miasto zaczęło się rozwijać gospodarczo. Tutejsza ludność trudniła się krawiectwem, rzeźnictwem, stolarstwem i sukiennictwem. Z każdym kolejnym rokiem pojawiało się wielu nowych rzemieślników takich jak: kuśnierze, piekarze czy kowale.

Obecnie wiele eksponatów pochodzących z Kęt i okolic można podziwiać w Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. Do pozostałych zabytków należy zaliczyć urbanistyczny układ miasta, po środku którego znajduje się średniowieczny rynek, a także obiekty sakralne jak: Kościół Świętych Małgorzaty i Katarzyny, barokowy kościół św. Jana Kantego, Klasztor Franciszkanów-Reformatów i wiele innych.

Miasto jest otwarte na turystów krajowych i zagranicznych. Z myślą o cudzoziemcach prosperują kantory w Kętach, w których o dowolnej porze i atrakcyjnym kursie, wszyscy zainteresowani mogą wymienić walutę. Ich całkowity spis z aktualnymi danymi kontaktowymi znajdziecie w naszej bazie kantorowej.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Rynek 11, Kęty
Trevira. sp.j. Pawełczyk W. i K., Mickiewicza 6, Kęty

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa małopolskiego: Kantory Kraków, Kantory Tarnów, Kantory Nowy Sącz, Kantory Oświęcim, Kantory Chrzanów, Kantory Olkusz, Kantory Nowy Targ

 

Polecamy