Kantor, kantory wymiany walut Będzin

Będzin jest jednym z najstarszych miast w województwie małopolskim i śląskim. Niegdyś był historyczną stolicą Zagłębia Dąbrowskiego, obecnie rozwija się tutaj przemysł, energetyka a także turystyka.

Bliskie położenie w stosunku do Katowic, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej sprawia, że Będzin znajduje się w centrum wydarzeń, a także jest sypialnią większych miejscowości. Położenie miasta zachęca turystów do odwiedzenia tutejszych terenów i zapoznania się nieco bardziej z historią miasta. Do godnych uwagi zabytków należą średniowieczny zamek piastowski, Pałac Mieroszewskich oraz kościół pw. Św. Trójcy i kościół św. Doroty, który znajduje się na Górze Świętej Doroty będącym największym wzniesieniem w okolicy.

Będąc w zamku piastowskim koniecznie trzeba odwiedzić znajdująca się na dziedzińcu karczmę, w której powstało Muzeum Zagłębia. Na Wzgórzu Zamkowym rozpościera się również zmodernizowany park, zrekonstruowany wał obronny, a także amfiteatr i plac zabaw dla najmłodszych turystów.

W mieście znajduje się kilka kantorów Będzin, które oferują profesjonalną obsługę walutową dla każdego podróżnego, który planuje wyjazd zagranicę. Listę kantorów w Będzinie znajdziecie na naszej stronie internetowej w bazie kantorów. Dysponujemy aktualnym adresem i godzinami otwarcia tychże placówek, co znacznie ułatwia ich zlokalizowanie.

Kantor, ulica, miasto
Agat. Kantor wymiany walut, Małachowskiego 39, Będzin
Bonus. Kantor wymiany walut, marsz. Piłsudskiego 83, Będzin
Lombardi, Modrzejowska 22, Będzin

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy